28. července 2016 10:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovka letos na autech vydělala 18 miliard. Lidé kupovali víc fabií i superbů

Škoda Superb Combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Superb Combi. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvních šesti měsících roku stoupl o 31,2 procenta na 685 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 18,5 miliardy korun. Pomohl ji zejména příznivý vývoj odbytu a optimalizace nákladů.

Mladoboleslavský podnik již ve středu uvedl, že jeho odbyt v prvním pololetí stoupl o téměř pět procent na rekordních 596 400 vozů.

K rekordnímu výsledku přispěl dobrý vývoj na nejdůležitějších trzích, v Číně a v Evropě, a také výrazný růst prodeje modelů Fabia, Superb a Yeti.

Nový vůz ŠKODA Superb.
Škoda Superb na přehlídce ve Frankfurtu

Provozní zisk celého koncernu Volkswagen se v prvním pololetí kvůli nákladům souvisejícím s emisním skandálem propadl o 22 procent na 5,3 miliardy eur.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující manipulace s testy emisí. Aféra se týká mimo jiné asi 1,2 milionu vozů společnosti Škoda Auto.

MATKA Z WOLFBURGU

  • Čistý zisk německého automobilového koncernu Volkswagen se v prvním pololetí meziročně propadl o 37 procent na 3,6 miliardy eur (97 miliard Kč).
  • Firma z německého Wolfsburgu se potýká s negativními dopady skandálu kolem manipulací s testy emisí naftových vozů.
  • Volkswagen již minulý týden uvedl, že jeho provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek v pololetí stoupl o zhruba sedm procent na 7,5 miliardy eur.
  • Upozornil však, že si dal stranou dalších 2,2 miliardy eur na uhrazení mimořádných nákladů spojených s emisním skandálem.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz