8. června 2016 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slevomat bude nabízet domy i auta. Na Slovensku prodal přes dvacet budov

Rodinný dům v satelitním městečku (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodinný dům v satelitním městečku (ilustrační foto). | foto: archiv Jaga

PRAHA Největší tuzemský slevový server Slevomat.cz chce začít v Česku prodávat zlevněné domy a auta. Dceřiná společnost Zlavomat na Slovensku již takto prodala přes dvacet budov.

Slevomat zatím o této možnosti vyjednává.

„Snažíme získat partnery, jejichž zboží či služby doposud v on-line prodeji nebyly zcela běžné. Pracujeme na tom, abychom do nabídky byli schopni zařadit například i prodej domů,“ uvedla ředitelka Slevomatu Marie Chytilová.

Slevomat vychází ze zkušeností své slovenské pobočky, která umožňovala koupi montovaných domů. „Nabídka byla natolik atraktivní, že způsobila smršť poptávky a zájmu. Domů se nakonec podařilo prodat přes dvacet,“ dodala ředitelka. Zájemci mohli přes portál získat slevu deset tisíc eur z ceny montovaného domu v hodnotě 60 tisíc eur (1,62 milionu korun).

„Kromě domů bychom navíc do budoucna rádi spolupracovali na obdobné úrovni i s prodejci aut,“ dodala Chytilová.

Podle ní se skladba zákazníků serveru postupně proměňuje. Nakupující již nejsou jen lidé, kteří chtějí ušetřit, ale i ti kteří objevují a zkoušejí nové věci. Potvrdilo se to podle ní například v segmentu služeb či cestování, kdy mnoho zákazníků v nabízených hotelech a penzionech utrácí více než zahraniční turisté.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz