4. prosince 2013 17:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slovenský miliardář Rattaj koupil šest lyžařských areálů v Česku

Podmínky pro lyžování jsou ideální, hlásí vlekaři z celé republiky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podmínky pro lyžování jsou ideální, hlásí vlekaři z celé republiky. | foto: ČTK

PRAHA Společnost Galaxo slovenského miliardáře Igora Rattaje koupila firmu Snowhill, která provozuje šest lyžařských areálů v Česku, mj. Herlíkovice. Cenu transakce firmy neoznámily. Areály chce převzít před zahájením letošní zimní sezony.

Rattaj je akcionářem společnosti Tatry Mountain Resorts, která přes firmu Melida provozuje Skiareál Špindlerův mlýn. Firma také provozuje velké lyžařské areály ve slovenských Vysokých Tatrách.

Rataj bude jediným akcionářem ve společnosti Snowhill. "Touto investicí pokračují moje podnikatelské záměry v České republice se zaměřením na volnočasové aktivity, a to nejen v oblasti lyžařských středisek, ale i širších fun&leisure oblastech jako skiareály, aquaparky a další," uvedl Rattaj.

Společnost Galaxo chce pozornost soustředit na větší lyžařské areály Herlíkovice či Mariánky, v nichž spatřuje velký potenciál z nich vybudovat moderní lyžařská střediska, která budou ekonomicky dostupnější širší veřejnosti.

"Struktura akciové společnosti Galaxo se může v budoucnu měnit, jednou z variant je i možná spolupráce s akciovou společností Tatry Mountain Resorts nebo případná spolupráce s lokálními investory," dodal Rattaj.

Vlekařský byznys

Pod akciovou společnost Snowhill spadá v Česku šest lyžařských areálů, v Krkonoších střediska Herlíkovice, Šachty, Kamenec, Kozinec, na Šumavě skiareál Kašperky a v Krušných horách lyžařský areál Mariánky. Podnikatel má v plánu areály převzít před zahájením letošní zimní sezony.

Lidovky.cz, ČTK