12. února 2016 11:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Smír porusku: firma odpustí biskupství část dluhu, to se za ni bude modlit

Pravoslavný kněz (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pravoslavný kněz (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

MOSKVA Ruský soud v Nižegorodské oblasti ve smírčím řízení potvrdil dohodu, podle které se žalovaný zavázal modlit se za zdraví žalobce z vděčnosti za prominutí více než poloviny dluhu.

„Modlitba za žalobce je v Rusku bezprecedentní právní rozhodnutí,“ poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Dohodu uzavřela jedna firma a nižegorodské biskupství ruské pravoslavné církve. Biskupství si u firmy objednalo projekt kotelny v jedné ze svých budov. Společnost svou část dohody splnila, ale biskupství jí zaplatilo jen polovinu dohodnuté částky.

Firma zažalovala biskupství u arbitrážního soudu, kde se však stranám posléze podařilo dosáhnout smíru. Podle dohody, potvrzené soudem, je biskupství povinno vyplatit žalobci 200 tisíc rublů (asi 60 tisíc korun) a modlit se za zdraví dvou šéfů firmy, jejich rodin a za úspěch ve všech jejich záležitostech a činech.

Na oplátku se firma zřekla všech dalších požadavků vůči žalované straně.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz