24. října 2019 13:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Společnost Liftago bude rozvážet zásilky. Do nového systému zapojí stávající řidiče

Spoluzakladatel a výkonný ředitel alternativní taxislužby Liftago Ondřej Krátký. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spoluzakladatel a výkonný ředitel alternativní taxislužby Liftago Ondřej Krátký. | foto: ČTK

Praha Přepravní společnost Liftago spustilo nový logistický systém a bude rozvážet zásilky některých partnerských firem, zároveň do něj zapojí i jejich řidiče. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl šéf Liftaga Ondřej Krátký. Liftago začalo rozvážet zásilky na jaře, kdy se dohodlo s firmou Zásilkovna. Do spolupráce se zapojila například i Alza.

„Budujeme otevřený systém pro sdílení přepravní kapacity, který bude přístupný každé firmě, která chce ve městě udržitelně a odpovědně růst. Stejně tak se do něj budou moci postupně zapojovat nejen přepravci používající auta, ale i kurýři na kole nebo ti, kteří zásilky roznášejí pěšky,“ uvedl Krátký. Upozornil, že nejde o nábor nových řidičů, ale využití těch stávajících.

Liftago se dohodlo na přepravě zásilek se společností Alza, se kterou v Praze spustilo pilotní provoz, dále spolupracuje s firmami Shoptet či Sushitime. Firma podle Krátkého rovněž jedná s desítkami dalších možných partnerů.

Logistický systém by měl propojit řidiče Liftaga s řidiči dalších firem, kteří nejsou plně vytíženi v průběhu celého dne. Řidiči firem, kteří mají největší nápor například večer či během poledne, by tak měli být více využitelní i v dalších částech dne, kdy budou v rámci systému rozvážet zásilky partnerských firem. „Nový systém přispívá ke zvýšení využitelnosti aut, která už na ulicích jsou, ale zároveň tím vytvářejí řidičům další příležitosti k výdělku,“ dodal Krátký.

Liftago není jediným přepravcem, který rozšiřuje své rozvážkové služby v Česku. Například konkurenční Uber v Česku od loňska rozváží i jídlo, podobnou službu letos v Evropě spustil i Bolt, který by brzy měl rozvážet jídlo i v Česku.

Liftago je česká aplikace na zavolání taxi, pro kterou jezdí asi 1500 řidičů. Loni společnost zvýšila svůj obrat meziročně o 35 procent na téměř 300 milionů korun. Liftago bylo jako start-up založeno Martinem Hausenblasem, Ondřejem Krátkým a Jurajem Atlasem, loni v říjnu pak do firmy investičně vstoupila společnost Livesport Invest miliardáře Martina Hájka. Společně drží zhruba 90 procent akcií.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!