31. prosince 2010 12:06, aktualizováno  13:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šporkovský palác za 300 milionů nikdo nechce. Dál zůstane drahám

Šporkovský palác - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šporkovský palác - ilustrační foto. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA O Šporkovský palác v centru Prahy za 300 milionů nikdo nemá zájem. Ani dnes totiž nikdo nevydražil barokní palác v Hybernské ulici, který se opakovaně snaží prodat České dráhy. Přestože se objevila řada zájemců o nemovitost, na silvestrovské dražbě nikdo z nich ani nepřihodil.

Šporkovský palác sice v polovině roku koupila za 310 milionů společnost GEST - hotel, firma ale peníze nakonec na účet Českých drah nesložila.

Palác tak musel jít do dražby znovu. "Přes řadu zájemců, kteří si vyžádali dražební memoradna a účastnili se opakovaných prohlídek, dnes nikdo nesložil požadovanou jistinu ve výši 15 milionů korun," informoval server Lidovky.cz Roman Bajčan ze společnosti Mexx Clanroy, která dražbu pořádala. "Dražba tak byla ukončena bez příhozu," doplnil.

Rok 2010 v obrazech

Podle Bajčana je pravděpodobné, že pro další dražební kolo budou muset České dráhy slevit z ceny na 250 až 260 milionů korun. Palác se České dráhy přitom pokoušejí prodat už od roku 2008, zprvu za něj požadovaly na půl miliardy. "Jde o zbytnou nemovitost, proto lze předpokládat, že ji budeme nabízet k odprodeji i v roce 2011. O dalším postupu - ceně a formě prodeje - ale budou muset orgány společnosti teprve rozhodnout," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Sweerts-Šporkovský palác

Palác byl postaven v letech 1725 až 1789. Moderní nástavbou ho ve 20. letech doplnil architekt Josef Gočár. Poté palác sloužil jako sídlo Anglo-československé banky.

V poslední době byl celý využíván jako kancelářská budova; sídlily zde některé součásti a dceřiné společnosti Českých drah. Budouva sousedí s Lidovým domem, sídlem ČSSD.

hsHelena Stinglová

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?