7. prosince 2011 13:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Švédská automobilka Saab na dně. Hrozí jí likvidace

Logo automobilky SAAB | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo automobilky SAAB | foto: Reuters

STOCKHOLM Problémové švédské automobilce Saab hrozí likvidace. Nucený správce Guy Lofalk usiluje o zrušení ochrany podniku před věřiteli a nevidí žádné realistické vyhlídky na obnovení produkce.

Informovaly o tom dnes agentury DPA a Reuters.

Společnost Swedish Automobile, která je majitelem Saabu, uvedla, že Saab a jeho věřitelé nyní mají zhruba pět až šest dnů na to, aby sdělili své názory soudu, než padne rozhodnutí o ukončení ochrany před věřiteli.

ČTĚTE TAKÉ:

Automobilka Saab v dubnu zastavila výrobu, protože její dodavatelé přerušili dodávky kvůli nezaplaceným účtům. Od září se Saab nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli.

Swedish Automobile loni koupila ztrátový Saab za 400 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč) od americké automobilky General Motors. Transakce tehdy zachránila švédskou značku před postupným ukončením činnosti, o kterém rozhodla GM.

Saab Phoenix

Saab Phoenix

Swedish Automobile se v říjnu předběžně dohodla, že automobilku Saab převezmou čínské společnosti Pang Da Automobile Trade a Zhejiang Youngman Lotus Automobile. Tato dohoda však narazila na řadu překážek, včetně odporu bývalého majitele Saabu, největší americké automobilky General Motors.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!