4. února 2011 16:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile postihl rozsáhlý výpadek sítě. Tisíce lidí v Česku se nedovolaly

T-Mobile. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile. | foto: ČTK

PRAHA Síť mobilního operátora T-Mobile byla částečně mimo provoz. Hlasové služby podle mluvčího společnosti vypadávaly v odpoledních hodinách na celém území Česka.

Podle informací od společnosti T-Mobile byl výpadek způsoben chybou při úpravách na základní spojovací síti. "Při výpadku došlo k přerušení hlasových služeb na území celé republiky, ovšem nedotklo se to všech hovorů, jen určitých spojení," sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí operátora Martina Kemrová.

Posílání SMS mělo fungovat po celou dobu bez problémů. První informace o chybách obdržela společnost kolem třetí hodiny odpolední. "Nejpozději v pět hodin by mělo být vše plně funkční," slibovala mluvčí.

Výpadek se týkal desítky tisíc čísel
Podle serveru Mobilmania se výpadek týkal například několika větších měst ve Středočeském kraji, telefonovat nešlo ani v některých částech Prahy, ale i v Ostravě nebo na jižní Moravě.

Kolik zákazníků závada celkově postihla, operátor neví. "Nyní spojování hovorů funguje na více než 90 procent a začínáme se přibližovat normálu," uvedla po 16. hodině Kemrová. Podle informací
ČT24 šlo o výpadek v řádu desítek tisíc telefonních čísel.

T-Mobile je podle počtu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem. Na konci září měl 5,5 milionu uživatelů.

Lidovky.cz, kikKristýna Straková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!