19. března 2009 17:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile zdražuje SMS do zahraničí

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor T-Mobile od května sjednotí ceny posílaných SMS do zahraničí na pět korun bez ohledu na zvolený tarif. Ve většině případů to bude znamenat zdražení, protože v současnosti ceny posílaných SMS začínají zhruba na jedné koruně. Sdělila to mluvčí Martina Kemrová.

Jako první informaci přinesl server Mobilmania.

Zatímco mezinárodní hovory firma podle Kemrové účtuje speciální sazbou, mezinárodní SMS byly dosud účtovány podle vnitrostátního ceníku, přestože jde o službu poskytovanou mimo hranice ČR.

"Proto jsme se rozhodli logiku účtování sjednotit. Jsme přesvědčeni, že pět Kč je přiměřená cena za textovou zprávu odeslanou do jakékoli zahraniční mobilní sítě," dodala.

Ke stejnému kroku přistoupila již v loňském roce konkurenční Telefónica O2, která si účtuje i stejnou částku. Cena se neliší podle roamingových pásem, je stejná pro celý svět. Textové zprávy odeslané z ciziny na jakákoli čísla jsou zpoplatněny podle stávajících roamingových cen.

Nejlevnější SMS do zahraničí tak bude mít Vodafone, který si podle vyjádření firmy bude i nadále účtovat 1,19 respektive 1,79 Kč podle zvoleného tarifu.

Měsíčně zákazníci T-Mobile odešlou zhruba čtyři miliony zpráv do zahraničí. Tuto službu loni využilo 336.000 zákazníků. T-Mobile je s 5,4 milionu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem. Na trhu je přes 13,5 milionu aktivních SIM karet.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!