27. ledna 2014 17:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile zlevní u neomezených tarifů volání do okolních zemí

Volání na dovolené - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volání na dovolené - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Mobilní operátor T-Mobile od února v rámci svých neomezených tarifů S námi výrazně sníží ceny volání do zahraničí. Hovory do okolních zemí zlevní o téměř 15 Kč na 6,99 Kč za minutu. Firma to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

Snížení cen doprovází také zjednodušení nabídky. Místo dosavadních 12 tarifních zón pro volání vzniknou tři. V první zóně budou okolní země s hovorným 6,99 Kč za minutu, v druhé bude Evropa se sazbou 12 Kč a do zbytku světa se bude možné dovolat za 30 Kč za minutu.

ČTĚTE TAKÉ:

Konkurenční Vodafone nabízí volání do zahraničí v rámci volných minut svých neomezených tarifů. Po vyčerpání volných minut je cena 11,50 Kč za minutu. U ostatních tarifů cena startuje na 7,26 Kč za minutu. U Telefóniky volání začíná na 12,48 Kč za minutu.

Podle statistiky operátora jsou třemi nejoblíbenějšími destinacemi pro volání do zahraničí Slovensko, Německo a Polsko. Ročně tuto službu využívá téměř 900 000 unikátních zákazníků. Nejdelší hovory pak probíhají do Vietnamu, Moldavska, Azerbajdžánu, Japonska a USA.

Největší příznivec telefonátů do zahraničí z řad rezidenčních zákazníků provolal za měsíc do ciziny 19 hodin. Operátor zaznamená měsíčně v průměru čtvrt milionu zákazníků volajících do ciziny.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
AUTOMECHANIK BRNO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 33 000 Kč