6. prosince 2010 16:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Technologičtí fandové Googlu zaútočili na domy vyznavačů soukromí

Google - logo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google - logo | foto: Reprofoto

BERLÍN/PRAHA V západoněmeckém Essenu zaútočila banda vyznavačú moderních technologií na domy lidí, kteří si přáli být vymazáni z aplikace Google Street View. Jako zbraň zvolili, podobně jako u nás odpůrci Jiřího Paroubka, syrová vejce. Jeden z napadených uvádí, že měl na dveřích vzkaz "Google je v pohodě".

Zprávu přinesl server BBC. Německá vláda trvala na tom, že lidé mají mít možnost rozhodnout, zda chtějí, aby jejich domy byly součástí služby Google Street View. Vlastníci nemovitostí měli možnost zažádat o rozmazaní svých domů od dubna 2009 do října 2010. Této možnosti v Německu využilo téměř 250 000 lidí.

Google poté začal žádosti vyřizovat a na konci listopadu došlo v Essenu k incidentu, kdy banda vandalů, jak útočníky nazvala tamní média, zaútočila na vymazané domy syrovými vejci.

vejce - ilustrační foto

Google Street View se od útoků distancoval. "Právo lidí na odstranění jejich domů z Google Street View uznáváme a takovýto vandalismus nepovažujeme za přijatelné chování," uvedl tiskový mluvčí služby Street View.

Street View má problémy i jinde
Německo není jedinou zemí, kde má Google se službou Street View potíže. V polovině října rozhodla Kanadská komise pro ochranu osobních údajů, že Google zašel v užívání osobních dat příliš daleko a porušuje tím zákony na ochranu osobních údajů. 

V Česku pak rozhodla vláda v září, že Google nesmí vytvářet žádné nové fotografie pro tuto svou službu.

Co zachytil Street View

Po dobu působení v Německu zachytil Street Viewer mnoho bizardních situací. Například muže, který lezl nahý do kufru svého automobilu , či narození dítěte přímo uprostřed ulice na předměstí Berlína.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz