Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
31. března 2017 7:44, aktualizováno  7:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Těžba uhlí v Dole Paskov končí, z dolu vyfárala poslední směna

Důl Paskov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důl Paskov | foto: Lidové noviny

STAŘÍČ V Dole Paskov na Frýdecko-Místecku horníci dopracovali na poslední směně. Vytěžené uhlí nyní putuje do úpravny, na dole začíná útlum. Těžba v pátek skončila v tomto dole i v celé ostravské části někdejšího Ostravsko-karvinského revíru. Těžební společnost OKD důl zavírá z ekonomických důvodů, od loňského května je v úpadku a zavření dolu, který měsíčně generoval vysokou ztrátu, je jedním z úsporných opatření.

Důlní závod 3, jak se Důl Paskov oficiálně nazývá, opustí k pátečnímu dni 1030 zaměstnanců. Přes 300 lidí na dole zůstane a bude tam dál pracovat na jeho útlumu. Další horníci dostali možnost pokračovat v práci pro OKD v dolech v karvinské části revíru. Této možnosti využilo 183 horníků.

V celém OKD nyní i s dodavatelskými firmami pracuje okolo 11.000 lidí, kmenových zaměstnanců je přes 9000. Do potíží firmu přivedly klesající ceny uhlí a předluženost. Od vyhlášení insolvence, kterou navrhlo samo OKD, už firma udělala mnoho úsporných opatření. Postupně se mají zavírat další doly, poslední z nich pravděpodobně v roce 2023.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!