Středa 23. září 2020svátek má Berta 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Alza.cz otevře třetí prodejnu bez prodavačů ve vestibulu přestupní stanice metra Můstek

Nová prodejna budoucnosti od Alzy, ve které nenajdete prodavače. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová prodejna budoucnosti od Alzy, ve které nenajdete prodavače. | foto: Alza.cz

Praha Největší internetový obchod v ČR Alza.cz otevře v pátek v Praze třetí prodejnu budoucnosti bez prodavačů. Umístěna je ve vestibulu stanice metra Můstek. Má e-shopu pomoci i s odbavením zakázek během předvánoční nákupní horečky.

Obrat prvních dvou obchodů od ledna dosáhl téměř 45 milionů korun, počet objednávek pak 40 000. Alza.cz také spouští vlastní privátní značku v sortimentu IT a elektro příslušenství. Firma to ve čtvrtek uvedla na tiskové konferenci.

Alza již má v Praze dvě prodejny bez prodavačů na Floře a nedaleko metra Budějovická. Plocha nového obchodu je 50 m². Má dvě oddělené části - vstupní vestibul pro vytváření objednávek, platby a komunikaci s video operátorem a část výdejní se 400 úložnými boxy, které se zákazníkovi zpřístupní po uhrazení zakázky.

Alza.cz také uvádí na trh výrobky pod vlastní značku AlzaPower. V nabídce bude kolem stovky produktů jako například nabíječky, baterie a kabely. Výrobky jsou baleny pouze do ekologických papírových obalů potištěných sójovým inkoustem. Od příštího roku pak firma plánuje také vlastní produkci hobby vybavení.

„Našim produktům věříme natolik, že na ně budeme mít prodlouženou záruku a u některých z nich, například u nabíječek na notebooky, dokonce záruku doživotní,“ uvedl obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena.

Alza.cz loni zvýšila tržby na téměř 21 miliard korun, což je meziročně o 20,7 procenta víc. Předloni měla firma zisk 644 milionů korun. V roce 2017 obsloužila přes 2,9 milionu unikátních zákazníků a odbaveno bylo přes 7,9 milionu objednávek.

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...