1. listopadu 2018 16:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Alza.cz otevře třetí prodejnu bez prodavačů ve vestibulu přestupní stanice metra Můstek

Nová prodejna budoucnosti od Alzy, ve které nenajdete prodavače. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová prodejna budoucnosti od Alzy, ve které nenajdete prodavače. | foto: Alza.cz

Praha Největší internetový obchod v ČR Alza.cz otevře v pátek v Praze třetí prodejnu budoucnosti bez prodavačů. Umístěna je ve vestibulu stanice metra Můstek. Má e-shopu pomoci i s odbavením zakázek během předvánoční nákupní horečky.

Obrat prvních dvou obchodů od ledna dosáhl téměř 45 milionů korun, počet objednávek pak 40 000. Alza.cz také spouští vlastní privátní značku v sortimentu IT a elektro příslušenství. Firma to ve čtvrtek uvedla na tiskové konferenci.

Alza již má v Praze dvě prodejny bez prodavačů na Floře a nedaleko metra Budějovická. Plocha nového obchodu je 50 m². Má dvě oddělené části - vstupní vestibul pro vytváření objednávek, platby a komunikaci s video operátorem a část výdejní se 400 úložnými boxy, které se zákazníkovi zpřístupní po uhrazení zakázky.

Alza.cz také uvádí na trh výrobky pod vlastní značku AlzaPower. V nabídce bude kolem stovky produktů jako například nabíječky, baterie a kabely. Výrobky jsou baleny pouze do ekologických papírových obalů potištěných sójovým inkoustem. Od příštího roku pak firma plánuje také vlastní produkci hobby vybavení.

„Našim produktům věříme natolik, že na ně budeme mít prodlouženou záruku a u některých z nich, například u nabíječek na notebooky, dokonce záruku doživotní,“ uvedl obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena.

Alza.cz loni zvýšila tržby na téměř 21 miliard korun, což je meziročně o 20,7 procenta víc. Předloni měla firma zisk 644 milionů korun. V roce 2017 obsloužila přes 2,9 milionu unikátních zákazníků a odbaveno bylo přes 7,9 milionu objednávek.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!