20. listopadu 2014 16:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Uživatelé Firefoxu v USA přijdou o Google. Výchozí vyhledávač bude Yahoo

Firefox - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firefox - ilustrační foto. | foto: Reuters

MOUNTAIN VIEW (USA) Internetový vyhledávač Yahoo nahradí ve Spojených státech konkurenční Google jako výchozí internetový vyhledávač při surfování v prohlížeči Firefox. Yahoo to podle jeho šéfky Marissy Mayerové pomůže podpořit váznoucí podíl na trhu.

Společnost Yahoo dohodu uzavřela se společností Mozilla Corporation, která je výrobcem Firefoxu.

Pro uživatele tohoto prohlížeče v USA to bude znamenat, že po zadání dotazu na vyhledávání v horní části okna prohlížeče budou na svých stolních počítačích, chytrých telefonech a v další přenosné elektronice automaticky přesměrováni na výsledky na internetové stránce Yahoo.

ČTĚTE TAKÉ:

Fungovat to má od prosince dalších pět let. Ředitelka Mayerová finanční podmínky dohody nesdělila. Obchodní partnerství však Yahoo přinese dodatečný podíl, řekla ve středečním rozhovoru s agenturou Reuters.

Pokud jde o vyhledávání na stolních počítačích, má Yahoo na tomto trhu v USA podle společnosti comScore v současnosti zhruba desetinový podíl. Microsoft má zhruba 20 procent a Google 67 procent.

Google byl dosud výchozím vyhledávačem pro uživatele Firefoxu na mezinárodní úrovni. Tříletý kontrakt s Googlem ale brzy vyprší a Mozilla již v několika částech světa uzavřela smlouvy s jinými internetovými vyhledávači, jako jsou čínský Baidu a ruský Yandex.

Lidovky.cz, ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz