26. října 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

UniCredit šetří. Sloučí českou a slovenskou centrálu

Pobočka UniCredit Bank na Václavském náměstí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pobočka UniCredit Bank na Václavském náměstí | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká UniCredit Bank připravuje další fúzi. Tentokrát nejde o spojení s konkurentem, který banku posílí a pomůže jí k dalšímu byznysu. Čtvrtá nejsilnější banka v Česku se spojí se svou kolegyní ze Slovenska kvůli úsporám.

Na Slovensku Unicredit Bank působí jako samostatná banka s centrálou v Bratislavě. To se ale změní - v horizontu měsíců až jednoho roku přejde slovenská centrála banky pod pražskou. Ze slovenské banky se tak de facto stane pobočka české matky a jejím regulátorem tak bude Česká národní banka.

Banky už o svém úmyslu informovaly slovenskou centrální banku. „Národní bance Slovenska byl doručen od zplnomocněných zástupců UniCredit Bank Czech Republic a UniCredit Bank Slovakia dopis, ve kterém byl sdělen záměr o jejich sloučení, přičemž nástupnickou společností bude UniCredit Bank Czech Republic,“ sdělila LN mluvčí centrální banky na Slovensku Petra Pauerová.