25. října 2014 11:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První den prodeje nového iPhonu 6. Podívejte se, jak probíhal

V Česku se o půlnoci na pátek 24. října 2014 začaly ve vybraných prodejnách... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Česku se o půlnoci na pátek 24. října 2014 začaly ve vybraných prodejnách... | foto: MAFRA - Lukáš Hron

PRAHA V Česku se o půlnoci na pátek začaly ve vybraných prodejnách prodávat iPhone 6 a 6 Plus od firmy Apple. Oproti ostatním zemím byl ale u nás start nových iphonů bezvýrazný. Zájem v obchodech byl nižší než u předchozího modelu 5S. Dlouhé fronty se nestály.

Do půlnočního prodeje se vedle operátorů zapojili někteří autorizovaní prodejci Apple. Operátoři mají v první vlně k dispozici řádově stovky telefonů, vyplývá z informací firem. Kolem půlnoci si pro nový telefon přišly desítky lidí, dlouhé fronty se díky rezervacím netvořily.

Menší zájem a soutěže

Otevřeno mělo několik prodejen operátorů a autorizovaných prodejců v centru Prahy a Brna. Čekající dostávali občerstvení, mohli několik telefonů vyhrát nebo se naučit s iPhonem fotografovat.

ČTĚTE TAKÉ:

„Vzhledem k tomu, že nám výrobce dal k dispozici jen 16 GB model, zájem byl nižší. Počty kusů z první dodávky se pohybují jako obvykle v řádu stovek,“ uvedla mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová. Vodafone v noci prodal v Praze a Brně několik desítek telefonů, celkově ale méně než u předchozích modelů.

Ceny nového iphonu

Cena iPhonu 6 bez závazku začíná na 18 240 Kč u O2, T-Mobile telefon prodává o 59 korun dráž a Vodafone od 18 577 Kč.

Za nižší cenu lze přístroj koupit u operátorů přes internet nebo při uzavření smlouvy na určitou dobu.

Cenu zveřejnil i český internetový obchod Apple, startuje na 18 390 Kč za iPhone 6 a na 21 190 Kč za 6 Plus.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh.

Zpoždění: měsíc

Obchodníci se shodují, že první dodávka nových iPhonů byla omezená a zřejmě se rychle vyprodá. Do Česka se telefony oficiálně dostaly více než měsíc po uvedení v USA, Velké Británii a na několika dalších trzích.

Toli lidí stáo o nový iPhone v Londýně.

Tolik lidí stáo o nový iPhone v Londýně.

Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou rychlejší a jejich baterie mají delší životnost. Telefony měly při zahájení prodeje problémy s operačním systémem a podle některých informací od uživatelů se mohou při nošení v kapse ohýbat.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!