24. února 2017 18:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výrobce nejlevnějšího smartphonu vyhrožoval objednavateli, že mu vyvraždí rodinu

Mohit Goel, šéf Ringing Bells, byl zatčen pro podezření z podvodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mohit Goel, šéf Ringing Bells, byl zatčen pro podezření z podvodu. | foto: Reuters

BOMBAJ Zakladatel indické technologické firmy Ringing Bells vyrábějící chytré telefony za čtyři dolary (zhruba 100 korun) Mohit Goel byl zatčen pro podezření z podvodu. Podle sdělení policie jej obchodník se sluchátky obvinil z toho, že ho neodškodnil za nedodání objednávky.

Goel byl zatčen ve čtvrtek ve státě Uttarpradéš na severu Indie a v pátek má stanout před soudem, uvedla policie. Údajně nedodal celou objednávku v ceně 3 milionů rupií (1,15 milionu korun) a část dodaných telefonů byla prý kazová. Když se objednavatel ozval, vyhrožoval mu prý Goel a další zástupce firmy, že jej a jeho rodinu zabijí. Společnost Ringing Bells se k záležitosti zatím nevyjádřila.

Goel a jeho firma vzbudili senzaci, když loni v únoru uvedli na trh smartphone s názvem Freedom v ceně nižší než čtyři dolary. Výrobek ale vyvolal i skepsi, a to i ze strany kontrolních úřadů. Mnozí analytici hovoří v souvislosti s prodejem telefonu o takzvaném pyramidovém systému.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!