22. března 2019 12:18, aktualizováno  12:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Veterináři začali kontrolovat tržnici Sapa. Kontrolují potraviny a přijíždějící auta se zbožím

Minulou sobotu veterináři a celníci našli v areálu velkotržnice automobil, ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minulou sobotu veterináři a celníci našli v areálu velkotržnice automobil, ve... | foto: ČTK

PRAHA Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. Řekl to policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy. Akce začala v 9:00, podle informací bude pokračovat minimálně do odpoledne.

„V rámci kontrol jsme již zjistili u několika dodávek, že potraviny jimi převážené nejsou s největší pravděpodobností transportovány tak, jak mají být dle právních předpisů. Tuto informaci jsme předali kolegům z veterinární správy, kteří provedou podrobnou kontrolu,“ řekl novinářům před pátečním polednem Hulan.

„Při dnešní kontrolní akci se mimo jiné zaměřujeme na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu - tím myslím tabák, cigarety nebo alkohol. Zaměřujeme se také na padělky. V poslední době jsme měli přímo v této tržnici několik úspěšných záchytů se Státní veterinární správou - konkrétně šlo o přepravu masa v absolutně nevyhovujících podmínkách,“ uvedla mluvčí pražského celního úřadu Ivana Kurková.

Policisté spolu s celníky a veterináři se při kontrole zaměřili na prodávané...
Zástupci celní správy kontrolují zboží v nákladním prostoru dodávky u tržnice...

Minulou sobotu veterináři a celníci našli v areálu velkotržnice automobil, ve kterém bylo 210 kilogramů zapáchajících vepřových vnitřností. Maso nebylo značené a automobil neměl chlazení v chodu. Loni tam objevili i několik nelegálních skladů, kde byly více než dvě tuny ryb a mořských plodů. Na podobné prohřešky podle Kurkové cílí i páteční kontroly. „Jsou obsazené jak příjezdové cesty do tržnice, tak i hlídky chodí uvnitř tržnice a monitorují pohyb po ní,“ dodala.

Veterináři v poslední době zintenzivnili v celém Česku kontroly dovozového masa po vypuknutí kauzy s problematickým polským hovězím. Na jejím začátku stála tajně natočená reportáž zpravodajské televize TVN24 z masokombinátu v Mazovském vojvodství, kde byl v noci porážen nemocný dobytek. Jatka už byla uzavřena. Česko od 21. února ale zavedlo kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího dovezeného z Polska. Důvodem bylo zjištění veterinářů, že stovky kilogramů dovezeného polského hovězího obsahovalo bakterie salmonely.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…