8. listopadu 2012 11:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Víme, co musíme udělat a uděláme to. Siemens chystá vyhazovy

Siemens - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Siemens - ilustrační foto | foto: ČTK

FRANKFURT Největší evropský průmyslový koncern Siemens plánuje posílit ziskovost plánem snížením nákladů do roku 2014 o šest miliard eur (152 miliard Kč) ročně. Německá skupina to oznámila zároveň s údaji o hospodaření za poslední čtvrtletí svého finančního roku, v němž její zisk mírně klesl, zatímco tržby vzrostly.

Společnost zatím nesdělila, kolik pracovních míst v rámci plánu "Siemens 2014" zruší. Akcie Siemense v reakci na zprávu posílily o více než tři procenta.

Siemens je kvůli chabé globální ekonomice nucen snižovat náklady a zaměřovat se na své nejziskovější obory, aby zůstal ve zhoršené situaci konkurenceschopný.

"Víme, co musíme udělat, a uděláme to," uvedl ve firemním sdělení šéf Siemense Peter Löscher. Ten loni oznámil ambiciózní růstové cíle včetně zvýšení ročních tržeb během několika let o třetinu na 100 miliard eur.

ČTĚTE TAKÉ:

Dosažený růst však zatím neodpovídá tempu investic a z hlediska snižování nákladů skupinu předběhly evropští konkurenti ABB a Philips.

Čistý zisk Siemense za čtvrtletí od července do září klesl meziročně o dvě procenta na 1,48 miliardy eur. Tržby skupiny se zvýšily o sedm procent na 21,7 miliardy eur a zakázky stouply o dvě procenta na 21,5 miliardy eur.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.