27. prosince 2011 10:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek koupil za 890 milionů budovu Živnobanky

Budova Živnostenské banky v Praze v ulici Na Příkopě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Živnostenské banky v Praze v ulici Na Příkopě | foto: Lidovky.cz

PRAHA Realitní skupina CPI Radovana Vítka dokončila nákup historické budovy bývalé Živnostenské banky v centru Prahy Na Příkopě. Za kancelářský objekt zaplatila přes 890 milionů korun. Investice CPI Group do nemovitostí za letošní rok dosáhly více než 16 miliard korun.

"Oproti moderním kancelářským budovám má Živnobanka nezaměnitelné kouzlo, pramenící z jedinečnosti místa a jeho historické hodnoty. Zájem firem o tuto lokalitu je dlouhodobě velký. Centrální lokace a rozmanitost infrastruktury jsou unikátní kombinací pro malé i velké společnosti," uvedl generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

Nejstarší česká banka

Budova bývalé Živnostenské banky byla postavena v letech 1894 až 1896. Objekt tvoří tři části s celkovou plochou přes 19.000 metrů čtverečních. Součástí komplexu jsou historické reprezentativní prostory, technické zázemí a garáže.

CPI Group letos uzavřela akvizice za více než 16 miliard korun. Mezi koupenými nemovitostmi jsou například kancelářské objekty od PPF s dominantním nájemcem Českou pojišťovnou, soubor retailových parků v Česku a na Slovensku, Olympia centrum v Teplicích a Mladé Boleslavi, průmyslový areál Lozorno na Slovensku, Obchodní centrum City Park Jihlava a další.

Firma investovala také do developerských projektů. Na jaře dokončila administrativně hotelový komplex CPI City Center v Ústí nad Labem. V únoru byla zahájena rekonstrukce českobudějovického hotelu Gomel, v létě začala výstavba dalšího multifunkčního komplexu pod názvem CPI City Center Olomouc a stavba obchodních areálů v Trutnově a Berouně.

Mezi připravovanými projekty jsou například výstavba COPA Centrum Národní, maloobchodní nemovitosti v regionech či rekonstrukce části ostravského hotelu Clarion a dostavba kongresového centra.

Skupina CPI, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, byla loni i letos mezi největšími realitními investory v Česku. Firma vlastní v Česku 12.600 nájemních bytů, a je tak po společnosti RPG Byty druhým největším vlastníkem bytů v zemi. Skupina vlastní a spravuje také 500.000 metrů čtverečních obchodních ploch, kolem 200.000 čtverečních metrů kanceláří a 18 hotelů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!