12. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vnitroblok u Václaváku bude srovnán se zemí. Vyrostou tam kanceláře

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Část domů ve vnitrobloku mezi Panskou a Jindřišskou ulicí a ulicí Na Příkopě nahradí nová výstavba.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Část domů ve vnitrobloku mezi Panskou a Jindřišskou ulicí a ulicí Na Příkopě nahradí nová výstavba. | foto: ČTK

PRAHA V památkově chráněné zóně Václavského náměstí v Praze vyroste další velký developerský projekt. Část domů ve vnitrobloku mezi Panskou a Jindřiškou ulicí a ulicí Na Příkopě nahradí nová výstavba.

Jde o velký soubor domů, které stojí na 15 000 metrech čtverečních pozemků, a křížem prostupují celým vnitroblokem. Centrem je pak historická jízdárna. Plánovaný projekt se mimo jiné dotkne tří budov s fasádami do Václavského náměstí, z ulice Na Příkopě pak paláce Savarin, který ale zůstane zachován.

ČTĚTE TAKÉ:

Historické budovy a čelní fasády by měly zůstat zachovány, říká Stevan Tennant z irské společnosti Ballymore. Stavět se budou především kanceláře. Firma Ballymore, která je investorem, už všechny dotčené budovy vlastní.

Vnitroblok je ohraničen Palácem Savarin (modrá),  Domy v Panské 8,10 (červená), Jindřišské 7 (žlutá) a na Václavském náměstí 11,12,13 (zelená

Vnitroblok je ohraničen Palácem Savarin (modrá), Domy v Panské 8,10 (červená), Jindřišské 7 (žlutá) a na Václavském náměstí 11,12,13 (zelená

"Našim cílem je renovace všech chráněných historických budov a uvedení tohoto prostoru zpět k jeho bývalému rozkvětu, aby ho mohla veřejnost plně využívat," uvedl Tennant. Zdůraznil, že všechna jednání jsou v samotném počátku. Projekt není dokončený, jde zatím o prvotní plány.

Zástupci investora jej nyní projednávají s příslušnými úřady. Zatím nepožádali o územní rozhodnutí. Mají už ale platná povolení k demolici a rovněž souhlasný posudek v procesu EIA (posuzování vlivu stavby na životní prostředí).

Část domů ve vnitrobloku mezi Panskou a Jindřišskou ulicí a ulicí Na Příkopě nahradí nová výstavba.

Ředitel magistrátních památkářů Jiří Skalický uvedl, že vítá vstřícný přístup majitele. S památkáři prý začal projekt diskutovat hned v přípravné fázi. Památkáři trvají především na zachování památkově chráněných objektů a uličních fasád.

"Plánujeme vystavět nové kvalitní byznys centrum, doplněné maloobchodními prostory a prostory pro odpočinek a zábavu," uvedl Tennant. Historická jízdárna s prejzovou střechou, v níž je nyní herna, by po rekonstrukci měla sloužit jako restaurace nebo pro jiné volnočasové aktivity, řekl Tennant.

ČTĚTE TAKÉ:

Výši plánované investice zatím nechtěl komentovat. V tuto chvíli ji prý nelze odhadnout.

Ve stejném bloku domů už před časem vyrostl developerský projekt s názvem Van Graaf, v němž jsou luxusní obchody. Další stavba roste na rohu Panské ulice a ulice Na Příkopě.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz