16. září 2016 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vypněte a nepoužívejte. Úřady v USA varují před vybuchujícím samsungem

Samsung Galaxy Note 7. Firma svůj nový model stáhla z trhu kvůli desítkám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung Galaxy Note 7. Firma svůj nový model stáhla z trhu kvůli desítkám... | foto: Samsung

WASHINGTON Americké úřady ve čtvrtek oficiálně vyzvaly majitele mobilních telefonů Galaxy Note 7 od společnosti Samsung Electronics, aby je okamžitě vypli a nepoužívali. Oficiální pokyn vydal v ten samý den také americký Federální úřad pro letectví (FAA), podle něhož cestující v letadlech nesmí mít tento telefon během letu zapnutý, ani ho nabíjet.

Americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) oznámila, že výrobce chytrého telefonu Galaxy Note 7 zaznamenal 92 případů přehřátí baterie, včetně 26 případů samovznícení. Většina těchto incidentů se stala v době, kdy se telefon nabíjel.

Firma Samsung již začátkem tohoto měsíce zastavila prodej svých nejnovějších chytrých telefonů Galaxy Note 7, které začala prodávat teprve v srpnu. Poté co se objevily případy explozí a vzníceních těchto telefonů, Samsung oznámil, že jde o „drobný problém“ u baterií jednoho ze dvou dodavatelů.

Ve čtvrte firma oznámila, že stahuje z trhu 2,5 milionu těchto telefonů.

Samsung Galaxy Note 7. Firma svůj nový model stáhla z trhu kvůli desítkám...
Samsung Galaxy Note 7. Firma svůj nový model stáhla z trhu kvůli desítkám...

Americké úřady již minulý týden vydaly doporučení telefon Galaxy Note 7 nepoužívat, následně vydala komise CPSC oficiální výzvu.

Firma Samsung slíbila přístroje vyměnit. S výměnami začne v Jižní Koreji v pondělí, v USA ve středu, do té doby je nemají lidé používat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz