Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Z Mladé fronty odešlo 98 procent zaměstnanců. Výplaty jim dluží vydavatelství od října

Mladá fronta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá fronta. | foto: Facebook Mladé fronty a.s.

České Budějovice  Z vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, odešlo 98 procent zaměstnanců. Členství Mladé frontě ukončila Unie vydavatelů a organizace ABC ČR, která ověřuje náklad tisku. Od října dluží vydavatelství zaměstnancům včetně členů managementu výplaty. Vyplývá to z informací generálního ředitele Mladé fronty Karla Novotného, zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

„Konstatujeme, že již asi 98 procent původních zaměstnanců není v pracovním poměru s Mladou frontou. V danou chvíli tedy nemá (vydavatelství) zaměstnance a spolupracovníky, zázemí pro redakční práci a ani provozní prostředky. V tuto chvíli jako okamžité východisko pro uspokojení věřitelů spatřujeme v rychlém prodeji dílčích aktiv Mladé fronty,“ uvedl Novotný.

Jak dodal, kvůli tomu, že firma dluží pracovníkům mzdy, jich většina ukončila smlouvy s okamžitou platností. Vydavatelství tak podle něj ztratilo nejvýznamnější hodnotu, zkušenosti, odbornost a osobní vazby redaktorů a ostatních pracovníků.

Online divizi vydavatelství včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro koupila minulý týden společnost Internet Info za 15,8 milionu korun. Do divize patří i weby euro.cz a profit.cz. Internet Info poté zpřístupnilo web vydavatelství, jenž byl zhruba měsíc mimo provoz, kvůli dluhům za webhosting. Mladá fronta dluží i za nájem externího hlavního skladu knih či náklady spjaté s tiskem a distribucí časopisů.

Provoz vydavatelství ukončil před Vánoci soud, a to na návrh insolvenční správkyně Petry Hýskové. Věřitelé žádají částku asi 400 milionů Kč. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je téměř 200 milionů.

Hýsková evidovala před Vánoci 16 zájemců o koupi částí vydavatelství. Na jednání věřitelského výboru loni v prosinci řekla, že lze prodat čtyři části, firma by tak získala až 50 milionů Kč.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 on-line titulů. Vydavatelství původně vlastnil podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.

Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...