Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Nové linky z Česka hned do několika destinací. Flixbus vypraví autobusy do několika evropských destinací

Ekonomika

  12:02
Praha - Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. V pondělí o tom informoval FlixBus.

Autobus společnosti Flixbus. foto: Flixbus

Linka z Prahy do Splitu začne fungovat od čtvrtka 24. června a v provozu bude pětkrát týdně, vždy od středy do neděle. Spoje budou na cestě zastavovat například ve Vídni, Mariboru, Zadaru, Vodici, Šibeniku a dalších zejména chorvatských městech. Ve stejný den FlixBus rozjede také autobusy z Prahy do Krakova, které budou jezdit čtyřikrát týdně.

Kromě Prahy posílí dopravce i cesty z jiných českých měst. Ve čtvrtek 17. června začnou jezdit autobusy z Liberce do Berlína a z Vratislavi do Vídně. Liberecký spoj pojede pětkrát týdně a zajíždět bude také na nové berlínské letiště Flughafen Berlin Brandenburg. Spoj z Vratislavy do Vídně bude v provozu pětkrát týdně a po přejezdu do Česka bude zastavovat v Ostravě, Olomouci a Brně. Linka bude také zastavovat na vídeňském letišti.

Po celé Evropě jezdí se zelenými autobusy přes 7000 řidičů.
Zakladatelé Flixbusu - Daniel Krauss, Jochen Engert a André Schwämmlein.

FlixBus už dříve obnovil řadu další linek do ciziny, například do Francie, Švýcarska, Německa, na Slovensko a další.

Linky do zahraničí postupně obnovují i ostatní dopravci. České dráhy nasazují více vlaků do Polska, Maďarska, Německa a na Slovensko. RegioJet jezdí kromě Rakouska, Maďarska, Slovenska také vlaky do Chorvatska. Na Slovensko nyní už jezdí také Leo Express, dopravce zároveň chce brzy obnovit také dopravu do Polska.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!