Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Google chce koupit vydavatele průvodců Frommer's

Ekonomika

  7:00
SAN FRANCISCO - Internetový gigant Google koupí od vydavatelské firmy John Wiley & Sons Inc. cestovní průvodce Frommer's.

Google. - ilustrační foto: Reprofoto

Akvizice je součástí plánu Googlu stát se předním poskytovatelem internetových informací pro turisty a cestovatele. Loni Google koupil za 151 milionů USD (3,1 miliardy Kč) firmu Zagat Survey, která poskytuje recenze restaurací, hotelů a nočních klubů ve městech po celém světě. Finanční podmínky dohody o koupi Frommer's nebyly zveřejněny.

ČTĚTE TAKÉ:

První publikaci vydal Frommer's v roce 1957, a to Evropou za pět dolarů na den. V současnosti vydává kolem než 350 titulů, pokrývá více než 4000 destinací a provozuje rovněž internetové stránky Frommers.com. Podle analytiků nejcennějším majetkem pro Google je široká databáze informací o firmách a turistických oblastech, které jsou udržované a aktualizované mnoho let.

Google svou expanzí do cestovního ruchu ohrožuje škálu firem, jako poskytovatele recenzí Yelp a firmu TripAdvisor, která nabízí rezervace hotelů a letenek. Tržby z prodeje turistických služeb po internetu by v USA podle odhadů firmy eMarketer měly letos stoupnout na 119,2 miliardy USD z loňských 107,4 miliardy USD.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Firma John Wiley se snaží prodat část svého podnikání, které není v souladu s jejím dlouhodobým plánem, v rámci kterého se hodlá zaměřit na vzdělání a publikace pro profesionály. Zisk z prodeje chce použít na svůj další růst, napsaly agentury AP a Reuters.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat