Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Google chce koupit vydavatele průvodců Frommer's

Média

  7:00
SAN FRANCISCO - Internetový gigant Google koupí od vydavatelské firmy John Wiley & Sons Inc. cestovní průvodce Frommer's.

Google. - ilustrační foto: Reprofoto

Akvizice je součástí plánu Googlu stát se předním poskytovatelem internetových informací pro turisty a cestovatele. Loni Google koupil za 151 milionů USD (3,1 miliardy Kč) firmu Zagat Survey, která poskytuje recenze restaurací, hotelů a nočních klubů ve městech po celém světě. Finanční podmínky dohody o koupi Frommer's nebyly zveřejněny.

ČTĚTE TAKÉ:

První publikaci vydal Frommer's v roce 1957, a to Evropou za pět dolarů na den. V současnosti vydává kolem než 350 titulů, pokrývá více než 4000 destinací a provozuje rovněž internetové stránky Frommers.com. Podle analytiků nejcennějším majetkem pro Google je široká databáze informací o firmách a turistických oblastech, které jsou udržované a aktualizované mnoho let.

Google svou expanzí do cestovního ruchu ohrožuje škálu firem, jako poskytovatele recenzí Yelp a firmu TripAdvisor, která nabízí rezervace hotelů a letenek. Tržby z prodeje turistických služeb po internetu by v USA podle odhadů firmy eMarketer měly letos stoupnout na 119,2 miliardy USD z loňských 107,4 miliardy USD.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Firma John Wiley se snaží prodat část svého podnikání, které není v souladu s jejím dlouhodobým plánem, v rámci kterého se hodlá zaměřit na vzdělání a publikace pro profesionály. Zisk z prodeje chce použít na svůj další růst, napsaly agentury AP a Reuters.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat