Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Desítky metrů dlouhá prasklina uzavřela Gotthardský tunel

Gotthardský tunel (25. června 2014) foto: ČTK

Silničáři ve Švýcarsku uzavřeli pro automobilovou dopravu Gotthardský tunel, protože v jeho stropu se objevila prasklina dlouhá 25 metrů. Není jasné, kdy se auta do tohoto tunelu, který patří v Alpách ke klíčovým dopravním stavbám, budou moci vrátit.
  12:46

Nedaleko severního vjezdu do tunelu se zároveň ze zatím neznámých příčin uvolnily kusy betonu a spadly na vozovku. Nikomu se nic nestalo, napsal agentura DPA.

Tunel spojuje německojazyčnou část Švýcarska s italskojazyčným kantonem Ticino a vede skrz něj důležitá dopravní tepna mezi Německem a Itálií. Uzávěra začala v neděli odpoledne a řidiči kvůli tomu uvázli na několik hodin v zácpách. Objížďka vede přes Gotthardský průsmyk nebo přes San Bernardino. Cesta se tak prodlouží asi o hodinu.

Už několik týdnů nefunguje ani Gotthardský tunel pro osobní železniční dopravu. V první polovině srpna tam vykolejil nákladní vlak. Zatímco nákladní vlaky se na trať vrátily, osobní vlaky jezdí přes takzvanou panoramatickou železnici.

Gotthardský silniční tunel pochází z 80. let minulého století, Gotthardský úpatní tunel pro vlaky byl otevřen v roce 2016.

1. června 2016

Autoři: ,

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...