Informace o tom, že Sony čelilo rozsáhlému hackerskému útoku, se dostala na veřejnost koncem listopadu. Od té doby postupně vyplouvá na povrch, co všechno internetoví piráti z firemních databází a e-mailů vyčetli, protože informace zveřejňují postupně. Dostupné jsou například citlivé údaje o platech, kontaktní informace, zdravotní záznamy a necenzurovaná vyjádření ze soukromých vzkazů.
ČTĚTE TAKÉ |
Právní ochrana scénáře je celosvětově platná, upozornili producenti čtyřiadvacáté „bondovky“, která dostala pracovní název Spectre. Jde o jméno fiktivní teroristické organizace, s níž slavný agent bojuje. „Přijmeme veškerá opatření k ochraně našich práv před osobami, které scénář ukradly, a před každým, kdo z něj chce mít neoprávněný užitek nebo komerční výhodu s vědomím, že text byl ukraden,“ uvedli producenti v prohlášení.
PSALI JSME |
Podle spekulací stojí za útokem na servery firmy Sony Severní Korea. Filmová společnost Sony je totiž producentem komedie The Interview (Rozhovor), jež pojednává o atentátu na vůdce KLDR Kim Čong-una. Snímek má mít premiéru v amerických kinech 25. prosince. Útok na servery Sony je prý Kimova odveta.
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ale tvrdí, že zatím nemá důkaz, který by Pchjongjang s bezprecedentním hackerským útokem na hollywoodské studio Sony spojoval.