Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

IKEA plánuje v Praze novou pobočku. Zvažuje strategické umístění blíže centra

Ekonomika

  17:34
Česká pobočka švédského řetězce s levným nábytkem se poohlíží po ideálním místě pro již třetí centrum na území hlavního města. Podle ředitele Marka Feltla zvažují různé možnosti, mezi které patří jih Prahy, ale i samotné centrum.

IKEA foto: caelusgreenroom.com

„Naším cílem je rozšiřovat podnikání v České republice. Zájem tu je. Praha má, co se týče další prodejny, největší potenciál,“ sdělil Feltl. V jakých místech by se mohla nová prodejna v následujících letech otevřít, více nespecifikoval.

Ředitel IKEA Česká republika však potvrdil, že by se v následujících letech mohli přiklonit k současnému trendu přibližování velkých poboček k centrům hlavních měst, kde jsou pro zákazníky přístupnější díky lepší obsluze hromadou dopravou.

Obchodní centrum se švédským nábytkem IKEA dnes stojí na Černém mostě a Zličíně, jedno v Brně a další v Ostravě. „V současné době se testují menší obchodní domy, které by byly možné pro Plzeň, Hradec Králové nebo Pardubice. To zatím ale není v portfoliu. To znamená – tyto destinace bohužel musí počkat, až bude dostupný koncept, jenž bychom mohli umístit na menší trh,“ řekl pro Lidovky.cz Feltl.

Na začátku tohoto léta médii prolétla zpráva o otevření nové pobočky IKEA v oblasti Čestlice u výjezdu dálnice D1. Zprávu vypustila stavební firma Geosan, jež si stavbu centra Čestlice-IKEA Česká republika“ zmínila ve svém portfoliu.

„Praha má stále největší potenciál pro třetí obchodní dům. Důležité je říci, že jih Prahy je pro nás zajímavý. Jsme na západě, na východě. Jih by byl z hlediska umístění obchodního domu optimální, ale Čestlice jsme nikdy nepotvrdili,“ řekl Feltl. „V současné době nemáme závazek k žádnému místu,“ sdělil ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Autor:

Mohlo by vás zajímat