Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Dodavatelé se předhánějí s ceníky pod stropem. Další zlevnění oznámil Innogy

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Největší tuzemský dodavatel plynu Innogy v pondělí oznámil snížení ceny pro stávající zákazníky. Lidé dají za megawatthodinu zemního plynu zhruba o 240 korun méně, než je vládou stanovený strop. Opatření se týká téměř 320 tisíc zákazníků. Už na konci minulého týdne oznámily zlevňování společnosti Centropol a E.ON.
  12:11

Krok společnosti Innogy se týká jejích zákazníků s produktem Standard. Cena jim klesne proti stropu o deset procent, přičemž bude platit zpětně od 1. února až do konce roku 2023. Klienti, kteří plynem vytápějí běžný rodinný dům, ročně uspoří oproti zastropované ceně zhruba 3 000 korun, uvádí firma.

„Innogy zvolila tuto cestu speciální slevy tak, aby z ní zákazníci mohli benefitovat ještě v průběhu této topné sezony, což by v případě běžně změny ceníku nebylo z důvodu lhůt nastavených v obchodních podmínkách možné,“ uvedl David Konvalina, ředitel společnosti pro maloobchod a marketing.

Dodavatel energií Centropol informoval o zlevnění ceníků v pátek. Stávající zákazníci u něj rovněž zaplatí za dodávku zemního plynu cenu o 10 procent nižší, než je vládní strop. Společnost také upravila ceník pro nové zákazníky. Ti budou mít cenu plynu nižší o 8,5 procenta oproti vládnímu stropu, tedy o 213 korun za megawatthodinu.

Co se týče elektřiny, Centropol nově nabízí produkt Fixně Bez závazku mírně pod cenovým stropem, který je sice na dobu neurčitou, dodavatel ale garantuje, že cena zůstane neměnná až do konce roku 2023.

„Náš produkt Fixně bez závazku kombinuje výhody fixace a režimu smlouvy na dobu neurčitou. Zákazník má do konce roku 2023 garantovanou cenu pod úrovní zastropování a následně přejde na cenu aktuální pro rok 2024,“ vysvětlil člen představenstva Centropolu Jiří Matoušek. Dodavatel navíc dává najevo, že chce ve zlevňování pokračovat. „Toto je první krok a další budou následovat,“ uvedl Matoušek.

Jako první ceník pro stávající zákazníky pod vládním stropem nabídla společnost E.ON. Oproti cenovému stropu zlevnila elektřinu o 6 procent, tedy o 300 korun za MWh bez DPH. Plyn má níže o 8 procent, tedy asi o 200 korun za MWh bez DPH.

„Domácnost, která využívá elektřinu pro vytápění, uspoří zhruba 1 900 korun ročně, a pokud vytápí plynem, mohou se úspory pohybovat až okolo 3 750 korun za rok,“ komentoval to šéf prodeje energií pro domácnosti společnosti E.ON Radek Fišer.

Dodavatelé se rovněž začali předhánět v nabídkách fixovaných produktů na dobu určitou pro nové zákazníky pod cenovým stropem. I v tomto případě konkurenční soutěž odstartoval E.ON, a to před třemi týdny.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat