Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jan Kábrt míří z MF DNES do Blesku

Ekonomika

  9:48
PRAHA - Zástupcem šéfredaktora deníku Blesk bude od pondělí 1. srpna Jan Kábrt, který od roku 2003 působí jako vedoucí kulturní rubriky v MF DNES. Z vydavatelství Mafra tak odchází po jedenácti letech.

Jan Kábrt foto: facebook.com

Blesk nyní v tiráži uvádí zástupce Ondřeje Hodálika a Marka Stoniše, jehož si Pavel Šafr přivedl z časopisu Reflex. Blesku Šafr šéfuje od 1. května. O přesunu informuje server Médiář.cz.

Kábrt vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v roce 2000 nastoupil do iDNES.cz. Od února 2003 působí v MF DNES jako vedoucí oddělení kultury.

Několik let dělal v novinách přílohu Léto, je podepsán také pod novou podobou magazínu Víkend a kulturní přílohou Scéna. Externě též spolupracoval s Total Filmem a časopisem Český golfista.

Změny na vedoucích místech zaznamenaly i další celostátní deníky. V MF DNES se podle serveru Strategie stal zástupcem šéfredaktora dosavadní vedoucí brněnské redakce Karel Škrabal. Na starosti má především regiony. Ve funkci nahradil Petra Orálka, který zamířil do Hospodářských novin (jak informoval server Lidovky.cz).

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat