Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

K nejistotě z Bruselu přidáváme unikátní českou, říká investor Vávra. Doporučuje jádro nebo střešní panely


Radovan Vávra | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
„V Evropě nikdy nebudeme řešit, že energie není dost. Existuje jen společenský konsensus, jak bude drahá a jak bude zelená, a ten se liší země od země,“ říká Radovan Vávra, bývalý ředitel Komerční banky, dnes investor a spolumajitel společnosti Simple Cell.

Celý článek je běžně jen pro členy

Blahopřejeme, tento článek vám někdo otevřel.

Aktivovat členství

Lidovky.cz: Panel OSN, sestávající z vědců, Česko silně kritizuje za přístup k ochraně klimatu. Máme prý druhou nešpinavější energetiku. Co s tím?
Já v otázce vědy věřím vědcům. A je spousta lidí, i ekonomů, kteří myšlenku, že globální oteplování způsobuje člověk svou činností, že to bude mít nějaké důsledky a že pokud se dostaneme za nějaký nárůst teploty, tak si to šeredně odskáčeme, tak tohle já jedna k jedné kupuji. Proč? Protože jako civilizace za sebou máme už dva příklady, kdy jsme vědcům uvěřili a v podstatě jsme si zachránili životy. Jeden příklad jsou olovnatý benzín a druhá freony. A analogie s dnešními boji a bitvami je naprosto zřejmá, ale zápas v poločase se vždycky těžko píská. Zatímco zápas s olovnatým benzínem i s freony už nějak dopadl. Takže se můžeme podívat, kdo měl pravdu a jak to bylo nebo nebylo.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat