Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Drahá Praha? Kanceláře v Londýně stojí sedmkrát více než u nás

Blízký východ

  16:38
PRAHA - Náklady na provoz kanceláří v přepočtu na zaměstnance jsou v Praze sedmkrát nižší než v londýnském West Endu, který je z tohoto pohledu nejdražším místem na světě. Jedno pracovní místo tam vyjde na 29 340 dolarů (732 tisíc korun) ročně.

Ilustrační foto foto: www.30stmaryaxe.com

Vyplývá to z výpočtů realitní poradenské společnosti DTZ. V Praze firmy za jedno místo zaplatí průměrně 4 010 dolarů (100 tisíc korun).

Zatímco v Londýně či na Blízkém východě a Africe kancelářská místa stále zdražují, celosvětově loni náklady na jedno kancelářské místo klesly meziročně o 4,4 procenta. V českém hlavním městě loni propadly dokonce o 21 procent.

Stovky lidí protestovaly proti vyklizení Cibulky. Chtějí obnovit nájem

„Propady celkových nákladů na pronájem v Praze jsou způsobeny meziročním poklesem nájemného v důsledku zvýšené konkurence na pražském kancelářském trhu. Nájemné je uváděno v eurech, a vliv tak mělo oslabení evropské měny vůči dolaru,“ přiblížila hlavní důvody snížení nákladů vedoucí oddělení Research & Consulting v pražské kanceláří DTZ Lenka Šindelářová.

Firmy v Praze podle ní také efektivněji využívají kancelářské prostory, průměrná pronajatá plocha na jedno místo se tak snížila.

Kanceláří v Praze v poslední době výrazně přibývá. Celková plocha moderních kanceláří letos překročila tři miliony metrů čtverečních. Jen loni developeři dokončili 150 tisíc metrů čtverečních nových administrativních ploch, stejné množství je aktuálně ve výstavbě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!