Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kde nejčastěji chybujeme? Lidové noviny přichystaly praktický kurz češtiny

Média

  6:00
Praha - Dva roky po velmi úspěšném kurzu Čeština od A do Z Lidové noviny přichystaly nový kurz zaměřený na naši mateřštinu. První díl najdete v pátečním vydání LN. Tentokrát to bude kurz velmi praktický, který kromě výkladu pravopisných a gramatických jevů, ve kterých nejčastěji chybujeme, nabídne mnohem větší prostor pro procvičování.

Jazykový kurz Lidových novin: Kdy se píše i a kdy y? foto: Lidové noviny

Předplatné seriálu si můžete objednat na tel. 225 555 533 nebo na www.lidovenoviny.cz/cestina. V ceně předplatného je i přístup do digitálního archivu Lidových novin, o žádný díl tak nepřijdete.

A že půjde o opravdu praktický seriál, toho jsou zárukou už sami autoři, kteří s češtinou a jejími uživateli bojují každý den: připravili jej jazykoví redaktoři Lidových novin Petra Poukarová a Jan Štěpánek.

Kurz, který najdete na stránkách novin od pondělka do soboty a jehož závěrečný díl, velký opakovací test, vyjde dva dny před Vánoci, je věnován také rodičům dětí, které se hlásí na střední školy, aby svým potomkům mohli být jistými rádci při jejich přípravách na přijímačky.

Čeština v praxi - seriál Lidových novin.

Pro všechny jsme pak připravili úvodní bonus: praktickou kapesní minipříručku s řešením těch opravdu nejfrekventovanějších chyb a omylů.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat