Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kde nejčastěji chybujeme? Lidové noviny přichystaly praktický kurz češtiny

Ekonomika

  6:00
Praha - Dva roky po velmi úspěšném kurzu Čeština od A do Z Lidové noviny přichystaly nový kurz zaměřený na naši mateřštinu. První díl najdete v pátečním vydání LN. Tentokrát to bude kurz velmi praktický, který kromě výkladu pravopisných a gramatických jevů, ve kterých nejčastěji chybujeme, nabídne mnohem větší prostor pro procvičování.

Jazykový kurz Lidových novin: Kdy se píše i a kdy y? foto: Lidové noviny

Předplatné seriálu si můžete objednat na tel. 225 555 533 nebo na www.lidovenoviny.cz/cestina. V ceně předplatného je i přístup do digitálního archivu Lidových novin, o žádný díl tak nepřijdete.

A že půjde o opravdu praktický seriál, toho jsou zárukou už sami autoři, kteří s češtinou a jejími uživateli bojují každý den: připravili jej jazykoví redaktoři Lidových novin Petra Poukarová a Jan Štěpánek.

Kurz, který najdete na stránkách novin od pondělka do soboty a jehož závěrečný díl, velký opakovací test, vyjde dva dny před Vánoci, je věnován také rodičům dětí, které se hlásí na střední školy, aby svým potomkům mohli být jistými rádci při jejich přípravách na přijímačky.

Čeština v praxi - seriál Lidových novin.

Pro všechny jsme pak připravili úvodní bonus: praktickou kapesní minipříručku s řešením těch opravdu nejfrekventovanějších chyb a omylů.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat