Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klienti mBank se nemohli přihlásit do bankovnictví. Nefungovaly servery

Ekonomika

  15:50aktualizováno  17:00
Nízkonákladové bance mBank od odpoledne nefungovalo internetové bankovnictví. Někteří klienti se nemohli vůbec přihlásit. Pokud se jim to již podařilo, jednotlivé příkazy trvaly až několik minut.

„V tuto chvíli detekujeme neplánovaný výpadek na části serverů internetového bankovnictví. Situaci řešíme. Omlouváme se za komplikace a prosíme o strpení,“ uvedla mBank na svém facebookovém profilu.

Problémy s novým bankovnictvím

Banka spustila nové rozhraní svého internetového bankovnictví letos v únoru. Klienti se ale s problémy setkali hned v prvních dnech.

Někteří klienti se nemohou přihlásit do internetového bankovnictví mBank.cz.

Někteří klienti se nemohou přihlásit do internetového bankovnictví mBank.cz.

Problémem byly technické problémy na straně banky. „Nefunguje nám část serverů, dochází tedy k výpadkům v internetovém bankovnictví,“ uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí mBank Ivana Vejvodová. Jak později potvrdila, potíže byly odstraněny zhruba v 16:45.

Neplánované odstávky nejsou podle banky zas tak časté. "Neplánovanou odstávku jsme měli naposledy někdy před 3/4 rokem a to jen na pár minut," reaguje mBank na Facebooku.

Plánované odstávky však poslední dobou přicházely častěji. Důvodem byl přechod na novou formu internetového bankovnictví. Banka se snažila odstávky přesunout na brzké ranní hodiny, aby postihly co nejméně klientů.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat