Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koh-i-noor převzal Vitogaz.Vrátil mu značku Kralupol

Ekonomika

  14:39
ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - Koh-i-noor holding vstoupil do nového oboru akvizicí lídra trhu obchodu s LPG. Divize Koh-i-noor Energy převzala od francouzské skupiny Rubis stoprocentní podíl největší tuzemské firmy v oblasti obchodu s LPG Vitogaz ČR s.r.o a vrátí jí původní značku Kralupol, informoval mluvčí společnosti Martin Doležal. V uplynulých dnech akvizici povolil Úřad pro hospodářskou soutěž.
LPG - ilustrační foto.

LPG - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

"Hodnota transakce nebude po dohodě obou stran zveřejněna," uvedl mluvčí.

"Budeme klást důraz zejména na potřeby tuzemských zákazníků. Záleží nám na tom, aby na trhu byly dostupné zkapalněné plyny LPG v té nevyšší možné kvalitě. Počítáme také s dalším rozšiřováním distribuční sítě, především v oblasti výdejních stojanů pro motoristy," uvedl Vlastislav Bříza ml., který má kromě jiného na starosti energetickou divizi Koh-i-noor Energy.

ČTĚTE TAKÉ:

"Po akvizici skupinou Koh-i-noor má Kralupol jako jediný z velké trojky tuzemských obchodníků s LPG české vlastníky," upozornil Doležal. Společnost má na trhu s LPG významný podíl a její roční obrat přesahuje v posledních letech miliardu. Je největším odběratelem LPG plynů vyrobených v tuzemských rafineriích v Litvínově a v Kralupech nad Vltavou.

Vitogaz

Vitogaz s.r.o. vznikl v roce 1993 jako dceřiná společnost Kaučuku pod značkou Kralupol. Tradice této značky však sahá do počátku minulého století. S příchodem nového vlastníka, skupiny Koh-i-noor, se firma k této značce opět vrací, i nadále bude rozvíjet hlavní předmět podnikání, tedy distribuci a obchod s ekologickými palivy, především zkapalněnými plyny LPG.

LPG plyny dodává Kralupol na vlastní čerpací stanice i do velkých sítí benzinových pump. Významný je také prodej plynu ve dvou, pěti, deseti či třiatřiceti kilogramových tlakových lahvích a úspěšně se rozvíjejí dodávky do velkých průmyslových zásobníků. Distribuci zajišťují tři moderně vybavené sklady, a to v Kralupech, Hněvicích u Roudnice nad Labem a v Horce nad Moravou.

KOH-I-NOOR holding

KOH-I-NOOR holding a.s., se sídlem v Praze, sdružuje desítky společností, zaměřených na výrobu a obchodní činnost ve čtyřech oborech: školní a kancelářské potřeby, zdravotnictví, strojírenství a nově také energetika.

Více než 90 procent veškeré produkce je určeno na export do více než 80 zemí celého světa. Skupina zaměstnává přes 2000 zaměstnanců. Obrat holdingu se loni meziročně zvýšil o pět procent, na 2,178 miliardy korun. Zisk před zdaněním přesáhl 290 milionů Kč.

Autoři: ,