Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Komoušský krtek v raketoplánu, píše Wall Street Journal

Média

  18:57
PRAHA - Cesty legendárního Krtečka do vesmíru si všiml i prestižní americký deník The Wall Street Journal. Zprávu o účasti kreslené postavičky na poslední misi raketoplánu Endeavour umístily noviny na titulní stránku.

Logo krtkovy mise do vesmíru. foto: Americkecentrum.cz

Titulek "Komoušský krtek černým pasažérem v raketoplánu" si hraje s významem slova krtek v angličtině značícím informátora či špiona a odkazuje na dobu studené války, kdy se postavička zrodila.

Andrew Feustel s Krtečkem na palubě trenažéru raketoplánu v Houstonu.

Čtěte také

Článek také připomíná, že krtek, který získal popularitu i na Západě, byl pro komunistický režim významným zdrojem tvrdé měny. Nyní se podívá do vesmíru. "Nikdy by mne nenapadlo, že Krtečka něco takového potká. Ale myslím, že ta postavička si to sama zasloužila. Je to velká pocta," řekl deníku tvůrce Krtečka Miler.

Článek si můžete přečíst ZDE

Krtek už čeká na start v osobním balíčku astronauta Andrewa Feustela, který ho do vesmíru vezme na počest své ženy s českými předky. Jakmile se Krteček dostane na oběžnou dráhu, pak se podle Feustela připojí k vesmírným cestovatelům, českému astronautovi Vladimíru Remkovi a americkým astronautům českého původu Eugenu Cernanovi, Jimu Lovellovi a Johnu Blahovi.

Titulní strana deníku Wall Street Journal (pro zvětšení klikněte)

Titulní strana Wall Street Journal s článkem

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat