Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Konec Pirátské zátoky prodejcům her nepomohl. Zisky se jim nezvýšily

Ekonomika

  7:27
Zavření největšího pirátského serveru The Pirate Bay prodejcům her zvýšit zisky nepomohlo. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ přiznal generální ředitel distribuční společnosti Green Man Gaming Paul Sulyok.

Dítě v obchodě s videohrami. foto: Shutterstock

Švédská policie zorganizovala 9. prosince velký zátah proti nejznámějšímu pirátskému server The Pirate Bay. Díky tomu se bittorrentový katalog odmlčel a doteď je jeho budoucnost nejistá.

ČTĚTE TAKÉ:

Existují sice alternativy, jak se dostat k pirátským kopiím filmů, softwaru a hudby, ale The Pirate Bay patřil k nejoblíbenějším a největším serverům.

Odvětví, která pirátstvím zásadně trpí, je videoherní průmysl. I když kriminalisté na chvíli odstranili servery jejich dlouholetého nepřítele, nijak zásadně jim to nepomohlo.

Jeden z největší distributorů počítačových her Green Man Gaming například nezaznamenal po zavření Pirátské zátoky žádné razantní nárůsty tržeb. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ řekl generální ředitel distribuční společnosti Paul Sulyok pro GamesBeat.

Tato skutečnost ale Sulyoka nepřekvapuje. Společnost Green Man Gaming podle něj není zaměřená na uživatele, kteří vždy preferují pirátství. Tito uživatelé by si totiž software nezakoupili, i kdyby neexistovala téměř žádná jiná možnost, jak ho získat.

„Naši zákazníci jsou takoví, že neváhají zaplatit za potěšení, které jim hry nabízí,“ popisuje cílovou skupinu obchodu Sulyok.

I když Green Man Gaming z uzavření The Pirate Bay v současné době neprofituje, šéf společnosti zákrok policie vítá. „Myslím, že eliminací toho pirátského serveru bude nyní duševní vlastnictví více chráněno,“ míní.

Server GamesBeat oslovil s podobnou otázkou i digitální distribuci her Steam od Valve Corporation a nebo korporaci EA, která digitálně prodává hry přes službu Origin. Odpovědi ani od jednoho z nich se však médium nedočkalo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!