Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec Pirátské zátoky prodejcům her nepomohl. Zisky se jim nezvýšily

Ekonomika

  7:27
Zavření největšího pirátského serveru The Pirate Bay prodejcům her zvýšit zisky nepomohlo. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ přiznal generální ředitel distribuční společnosti Green Man Gaming Paul Sulyok.

Dítě v obchodě s videohrami. foto: Shutterstock

Švédská policie zorganizovala 9. prosince velký zátah proti nejznámějšímu pirátskému server The Pirate Bay. Díky tomu se bittorrentový katalog odmlčel a doteď je jeho budoucnost nejistá.

ČTĚTE TAKÉ:

Existují sice alternativy, jak se dostat k pirátským kopiím filmů, softwaru a hudby, ale The Pirate Bay patřil k nejoblíbenějším a největším serverům.

Odvětví, která pirátstvím zásadně trpí, je videoherní průmysl. I když kriminalisté na chvíli odstranili servery jejich dlouholetého nepřítele, nijak zásadně jim to nepomohlo.

Jeden z největší distributorů počítačových her Green Man Gaming například nezaznamenal po zavření Pirátské zátoky žádné razantní nárůsty tržeb. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ řekl generální ředitel distribuční společnosti Paul Sulyok pro GamesBeat.

Tato skutečnost ale Sulyoka nepřekvapuje. Společnost Green Man Gaming podle něj není zaměřená na uživatele, kteří vždy preferují pirátství. Tito uživatelé by si totiž software nezakoupili, i kdyby neexistovala téměř žádná jiná možnost, jak ho získat.

„Naši zákazníci jsou takoví, že neváhají zaplatit za potěšení, které jim hry nabízí,“ popisuje cílovou skupinu obchodu Sulyok.

I když Green Man Gaming z uzavření The Pirate Bay v současné době neprofituje, šéf společnosti zákrok policie vítá. „Myslím, že eliminací toho pirátského serveru bude nyní duševní vlastnictví více chráněno,“ míní.

Server GamesBeat oslovil s podobnou otázkou i digitální distribuci her Steam od Valve Corporation a nebo korporaci EA, která digitálně prodává hry přes službu Origin. Odpovědi ani od jednoho z nich se však médium nedočkalo.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat