Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konference Prague Twenty dnes řeší, zda přežije euro

Ekonomika

  7:00
Euro prochází největší krizí od svého nástupu na trh. Je vhodnějším řešením projekt eurozóny ukončit, nebo naopak utužit spolupráci mezi jednotlivými státy Evropské unie?

Vladimír Dlouhý foto: Lidové noviny

Právě na tuto otázku budou dnes odpoledne v Praze na konferenci sdružení Prague Twenty, jejímž mediálním partnerem jsou Lidové noviny, odpovídat bývalý ministr průmyslu a obchodu a nyní člen skupiny poradců společnosti Goldman Sachs Vladimír Dlouhý, autor polské ekonomické reformy Leszek Balcerowicz a bývalý eurokomisař pro vnitřní trh Mario Monti.

Balcerowicz a Monti se po odchodu z vysoké politiky dali na akademickou dráhu. První z nich je profesorem na Vysoké škole ekonomické ve Varšavě, druhý se stal rektorem univerzity v Bocconi.

Otázka přežití společné evropské měny však nebude jediným tématem konference "Evropa na pozadí EURO krize".
Řečníci se vyjádří také k problematice, zda má Evropa vůbec šanci obstát ve světě, nebo zda bude převálcována Čínou a dalšími dynamicky rostoucími asijskými ekonomikami.

Co je Prague Twenty

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty byla založena v roce 2009. Hlavní náplní její činnosti je pořádání konferencí, odborných přednášek a jiných vzdělávacích akcí. V další fázi zamýšlí rozvinout vzdělávací činnost zaměřenou na zpracování vybraných výzkumných témat kolektivem studentů.

Prague Twenty založil Vladimír Dlouhý, ředitelem společnosti je Lukáš Kovanda.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat