Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konference Prague Twenty dnes řeší, zda přežije euro

Ekonomika

  7:00
Euro prochází největší krizí od svého nástupu na trh. Je vhodnějším řešením projekt eurozóny ukončit, nebo naopak utužit spolupráci mezi jednotlivými státy Evropské unie?

Vladimír Dlouhý foto: Lidové noviny

Právě na tuto otázku budou dnes odpoledne v Praze na konferenci sdružení Prague Twenty, jejímž mediálním partnerem jsou Lidové noviny, odpovídat bývalý ministr průmyslu a obchodu a nyní člen skupiny poradců společnosti Goldman Sachs Vladimír Dlouhý, autor polské ekonomické reformy Leszek Balcerowicz a bývalý eurokomisař pro vnitřní trh Mario Monti.

Balcerowicz a Monti se po odchodu z vysoké politiky dali na akademickou dráhu. První z nich je profesorem na Vysoké škole ekonomické ve Varšavě, druhý se stal rektorem univerzity v Bocconi.

Otázka přežití společné evropské měny však nebude jediným tématem konference "Evropa na pozadí EURO krize".
Řečníci se vyjádří také k problematice, zda má Evropa vůbec šanci obstát ve světě, nebo zda bude převálcována Čínou a dalšími dynamicky rostoucími asijskými ekonomikami.

Co je Prague Twenty

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty byla založena v roce 2009. Hlavní náplní její činnosti je pořádání konferencí, odborných přednášek a jiných vzdělávacích akcí. V další fázi zamýšlí rozvinout vzdělávací činnost zaměřenou na zpracování vybraných výzkumných témat kolektivem studentů.

Prague Twenty založil Vladimír Dlouhý, ředitelem společnosti je Lukáš Kovanda.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat