Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kubice poslal do České pošty kontrolu. Hledá, kam mizí stovky milionů

Ekonomika

  11:42
PRAHA - Ministr vnitra Jan Kubice poslal do České pošty státní kontrolu. Důvodem jsou výsledky auditu, který podle zjištění Lidových novin ukázal, že organizace si nechává zhruba dvě stě milionů určených na provoz datových schránek.

Česká pošta- ilustrační foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Česká pošta dostává od vnitra na informační systém datových schránek 700 milionů, ale jejich provozovatel - společnost Telefónica - si účtuje jen půl miliardy. Kam se ztrácí zbylých dvě stě milionů korun? To má za cíl zjistit speciální kontrolní komise, která si v těchto dnech posvítila na hospodaření České pošty.

Skupinu vede náměstek ministra vnitra
"Ministr vnitra ustanovil kontrolní tým za účelem prověření funkčnosti Smlouvy o poskytování služeb provozovatele informačního systému datových schránek. V úterý 18. září proběhla první porada kontrolního týmu," potvrzuje Pavel Novák, mluvčí resortu. Prověřuje se i základní rámcová smlouva mezi vnitrem a Českou poštou.

ČTĚTE TAKÉ

Skupinu složenou ze zástupců policie, hasičů a dalších expertů vede náměstek ministra vnitra Radek Šmerda. Jejich hlavním úkolem je právě prověřit náklady, které si pošta účtuje u ministerstva vnitra, a částky, které ve skutečnosti za datové schránky platí Telefónice.

Institut státní kontroly schválila už v roce 1991 Česká národní rada proto, aby ministerstva a další orgány státní správy mohly dbát na správné hospodaření s finančními a hmotnými prostředky České republiky.

Podrobnosti a další informace najdete v sobotním vydání deníku Lidové noviny.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!