„Během příštích několik let budeme svědky revoluce v bankovním sektoru,” prohlásil vedoucí představitel Korona Development Teamu ekonom a finančník Jean-Marc Stiegemeier (72).
Přestože Korona má vývojové zázemí v Maďarsku, sídlo byznysu kolem ní (banka a příslušná platební platforma) se nachází ve švýcarském městě Zugu, které je prý považováno za evropské údolí kryptoměn. Tvůrci Korony tvrdí, že toto místo kvůli efektivitě a stabilitě je ideální jak pro zákazníky, tak pro akcionáře. Korona bude rovněž fungovat pod dohledem švýcarských finančních regulátorů.
„Bitcoin je až příliš pomalá a drahá měna pro byznys. Každý převod stojí dvacet dolarů, což není efektivní pro zákazníky,” řekl profesor Korvínovy univerzity v Budapešti Tuan Anh Trinh, který patří do týmu tvůrců nové měny Korona. Devadesát procent kryptoměn prý není vhodných pro reálné transakce, jedná se prakticky jen o teoretická platidla, proto se jejich kurz mění tak často a tak výrazně.
Systém Korona má podle plánů sloužit jako globální e-commerce hypermarket (s minimálními transakčními poplatky), kde uživatelé mohou nabízet nejen své produkty, ale i služby. Šéf technologického vývoje Korony Attila Bustya tvrdí, že nový integrovaný systém pro porovnávání cen při nákupu zajistí pro uživatele nejlepší globální cenu.