Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli slevě 2000 korun lidé před Ikeou i nocovali

Ekonomika

  11:00
PRAHA - Celou noc někteří lidé kempovali před prodejnou Ikea na pražském Černém Mostě kvůli slevám pro první návštěvníky. Čelo fronty zde čekalo zhruba od středečních 22:00. Před otevřením obchodu se fronta táhla přes celé parkoviště.

Před vchodem do obchodního domu Ikea byla časně ráno už hlava na hlavě. foto: ČTK

Firma pro prvních 500 návštěvníků nabídla slevové kupony na 2000 korun.

"My jsme tu od tři čtvrtě na pět a jsme zhruba dvěstěpadesátí, takže to máme jistě," řekl Josef Petrželka, jeden z čekajících ve frontě. Podle něj se slevové kupony dostanou pouze na lidi, kteří přišli hned po nich a čekají o několik metrů dál. Všichni ostatní podle něj dnes přišli zbytečně.

Firma ale lákala i na slevu vybraného nábytku a jídla. Další nabídky Ikea v Praze naplánovala na závěr tohoto týdne.

Čekání se vyplatilo i této partě, která se s rozzářenými tvářemi chlubila získanými poukazy.
Šťastná majitelka slevového kuponu na 2000 korun.

Ikea akci zorganizovala jako oslavu dokončení rekonstrukce obchodního domu v Praze-Černém Mostě, jehož plocha se díky stavebním úpravám zvýšila o zhruba 50 procent na 36.500 metrů čtverečních.

Cenová válka

Ikea v Česku provozuje čtyři obchodní domy a je zde největším prodejcem nábytku. Mezi tuzemskými obchodníky s nábytkem v poslední době kvůli oslabené poptávce zákazníků zuří cenová válka a předhánějí se v nabídkách slev, které činí i několik desítek procent.

Češi podobné slevové akce vyhledávají. Například v roce 2002 na otevření nového obchodu Electro World v Praze na Zličíně čekalo zhruba 10 tisíc lidí a v okolí prodejny zkolabovala doprava. Dramatický průběh měl v roce 2005 novoroční výprodej řetězce Carrefour, který lákal zákazníky až na 95procentní slevy. Výprodej tehdy provázely tlačenice, rvačky a chaos.

Autoři: ,

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...