Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli slevě 2000 korun lidé před Ikeou i nocovali

Ekonomika

  11:00
PRAHA - Celou noc někteří lidé kempovali před prodejnou Ikea na pražském Černém Mostě kvůli slevám pro první návštěvníky. Čelo fronty zde čekalo zhruba od středečních 22:00. Před otevřením obchodu se fronta táhla přes celé parkoviště.

Před vchodem do obchodního domu Ikea byla časně ráno už hlava na hlavě. foto: ČTK

Firma pro prvních 500 návštěvníků nabídla slevové kupony na 2000 korun.

"My jsme tu od tři čtvrtě na pět a jsme zhruba dvěstěpadesátí, takže to máme jistě," řekl Josef Petrželka, jeden z čekajících ve frontě. Podle něj se slevové kupony dostanou pouze na lidi, kteří přišli hned po nich a čekají o několik metrů dál. Všichni ostatní podle něj dnes přišli zbytečně.

Firma ale lákala i na slevu vybraného nábytku a jídla. Další nabídky Ikea v Praze naplánovala na závěr tohoto týdne.

Čekání se vyplatilo i této partě, která se s rozzářenými tvářemi chlubila získanými poukazy.
Šťastná majitelka slevového kuponu na 2000 korun.

Ikea akci zorganizovala jako oslavu dokončení rekonstrukce obchodního domu v Praze-Černém Mostě, jehož plocha se díky stavebním úpravám zvýšila o zhruba 50 procent na 36.500 metrů čtverečních.

Cenová válka

Ikea v Česku provozuje čtyři obchodní domy a je zde největším prodejcem nábytku. Mezi tuzemskými obchodníky s nábytkem v poslední době kvůli oslabené poptávce zákazníků zuří cenová válka a předhánějí se v nabídkách slev, které činí i několik desítek procent.

Češi podobné slevové akce vyhledávají. Například v roce 2002 na otevření nového obchodu Electro World v Praze na Zličíně čekalo zhruba 10 tisíc lidí a v okolí prodejny zkolabovala doprava. Dramatický průběh měl v roce 2005 novoroční výprodej řetězce Carrefour, který lákal zákazníky až na 95procentní slevy. Výprodej tehdy provázely tlačenice, rvačky a chaos.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat