Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lešek Wronka koupil síť s hudbou Bontonland

Ekonomika

  19:15
PRAHA - Tuzemskou největší síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami Bontonland koupil producent Lešek Wronka. Detaily transakce obě strany nechtějí zveřejnit.

Lešek Wronka foto: Lidové noviny

Bontonland dosud patřil trojici podnikatelů v čele s Milošem Petanou. Transakci potvrdil Wronka serveru iHNed.cz.

Za poslední dobu nejde o jediný prodej Miloše Petany, který postupně zmenšuje své impérium. Za nezveřejněných podmínek před měsícem prodal svou polovinu společnosti Global Inspiration, která provozuje internetovou televizi Stream.cz.

"Do videoportálu vložil peníze před čtyřmi roky internetový gigant Seznam.cz, který je také nyní kupcem druhé poloviny společnosti. Stream tak zcela přechází pod křídla Seznamu," napsal iHNed, podle kterého Petana stále vlastní Ateliery Bonton Zlín.

Čtěte také

Bontonland byl v roce 2004 vyveden z holdingu Bonton a prodán. Zhruba 40 procent Bontonlandu na konci roku 2009 vlastnil Petana, dalších 35 procent firmy připadalo bývalému prezidentovi ČSA Radomíru Lašákovi a 25procentním podílem disponoval Zdeněk Kozák.

Klesající prodeje

Bontonland se už několik let potýká s propadem prodejů hlavně u DVD nosičů a multimédií. Podle dřívějšího vyjádření jeho šéfů za tím stojí hlavně pád cen a konkurence na stáncích, ale také ilegální kopírování.

Česká hudba půjde možná hromadně a zdarma na webI kvůli nižší poptávce a uzavření pěti prodejen mu předloni klesly tržby meziročně o 15 procent na 376,4 milionu korun. Ztrátu Bontonland v roce 2009 snížil ze 7,1 milionu korun na 4,5 milionu korun.

Bontonland musel kvůli poklesům prodeje uzavřít 12 z 30 svých poboček v Česku. V tomto roce se ale firma nadechla opět k expanzi. Zkouší prorazit s konceptem miniprodeje, který by měl podpořit i prodej přes internet.

Do něho firma loni hodně investovala a zatím přes ní Bontonland prodává zhruba desetinu zboží, napsal server iHNed.cz. Wronka se se umí v showbyznysu pohybovat, za mnohé mu je vděčná například zpěvačka Ewa Farna.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!