Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Letecká divize GE chce v USA propustit deset procent zaměstnanců, ušetří tak až miliardu dolarů

logo GE Money Bank | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy logo GE Money Bank |

New York Letecká divize amerického průmyslového konglomerátu General Electric (GE) chce kvůli pandemii způsobené koronavirem snížit počet zaměstnanců v USA zhruba o deset procent. S odvoláním na dopis, který v pondělí pracovníkům adresoval šéf podniku Larry Culp, o tom informovala agentura Reuters. Šíření nákazy dopadlo obzvlášť tvrdě na letecké společnosti, které zásadně omezují kapacity a odkládají nákupy.

Culp zaměstnancům napsal, že se po zbytek letošního roku vzdá své mzdy. Loni na vedoucí pozici vydělal 24,6 milionu dolarů (632,8 milionu Kč). „Fakt, že nevíme, jak dlouho pandemie potrvá a jak bude rozsáhlá, převažuje nad tím, co (o nákaze) víme,“ napsal.

Letecké společnosti po celém světě byly nuceny zrušit většinu letů a odstavit letadla z provozu. Vlády totiž ve snaze zamezit rychlému šíření koronaviru přistoupily k nebývalému omezení cestování.

Skutečnost, že razantně klesne potřeba provádět údržbu letadel na období tří měsíců se týká poloviny zaměstnanců, kteří v letecké divizi GE zastávají údržbu a opravy, uvedl Culp.

Snížení nákladů podle něj letos povede k úspoře 500 milionů až jedné miliardy dolarů. Společnost GE zastavila najímaní nových zaměstnanců a u těch stávajících zrušila některé odměny.

Letecká divize GE vyrábí motory pro stroje společností Boeing a Airbus. V roce 2019 pro celý podnik pracovalo asi 205.000 lidí, z toho 52.000 jich bylo v letecké divizi.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...