Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidl v novém: bude stavět a opravovat za 9 miliard. Jak proměna dopadla?

Ekonomika

  11:29
PRAHA/BEROUN - Obchodní řetězec Lidl investuje v Česku během tří let devět miliard korun do modernizace, výstavby nových prodejen a rozvoje skladových ploch. Vytvoří 1 500 nových pracovních míst. První prodejnu v novém konceptu řetězec otevře v Berouně 7. prosince.

Nová prodejna Lidlu v Berouně. foto:  Dan Materna, MAFRA

Do roku 2018 plánuje přestavět desítky svých obchodů. V Česku bude také pokračovat v expanzi. Na pátečním setkání s novináři to oznámili zástupci společnosti.

„Po určité době, jež byla ve znamení modernizací stávajících prodejen, jsme se rozhodli pro výstavbu zcela nového konceptu prodejen. Ten bude znamenat pro zákazníky především komfort v nakupování. Tímto krokem dáváme také jasný signál nejen našim zaměstnancům, ale i našim dodavatelům, že s námi na českém trhu mohou nadále počítat,“ řekl generální ředitel společnosti Lidl Pavel Stratil.

Potraviny jak ze 70. let? Gothaj kontrolou prošel, horalka a termix retro být nemůžou

Obchodní plocha nových prodejen se mírně zvětší na 1400 čtverečních metrů. Přibude také parkovacích míst. Zaměstnanci se dočkají lepších odpočinkových ploch. Lidl mění obchodní strategii v celé Evropě. Příští rok chce vstoupit na americký trh.

Lidl vstoupil na český trh v roce 2003 jako poslední z velkých obchodních řetězců. Firma v roce 2013 zaměstnávala 4343 lidí. Zisk společnosti vzrostl ve finančním roce 2013/2014 o 13 procent na 1,73 miliardy korun. Společnost rovněž zaznamenala růst tržeb o 18 procent na 29 miliard korun.

Nová prodejna Lidlu v Berouně.
Nová prodejna Lidlu v Berouně.
Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat