Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidlu se v Česku daří. Chystá další expanzi a miliardové investice

Ekonomika

  12:43
PRAHA - Diskontní řetězec Lidl chce v Česku investovat v dalších třech letech dvě miliardy korun. Prostředky mají jít do modernizace a rozšiřování prodejen.

Lidl. foto: ČTK

Nové plány s sebou mají přinést i řadu příležitostí pro české dodavatele a nová pracovní místa. Firma chce i nadále expandovat. Od roku 2003 v Česku Lidl investoval 19 miliard korun.

"Dáváme tak signál našim dodavatelům, že s námi mohou v budoucnu počítat. Díky této investici muže růst více než 1800 českých dodavatelů se kterými spolupracujeme," uvedl ředitel řetězce Pavel Stratil.

ČTĚTE TAKÉ:

Diskontní prodejny Lidl patří spolu s hypermarkety Kaufland do německé maloobchodní skupiny Schwarz. Lidl v Česku ve finančním roce 2011/2012 více než ztrojnásobil zisk na 1,19 miliardy korun. Tržby stouply meziročně na 23,44 miliardy korun.

Diskont zakládá svůj prodej na privátních značkách, které tvoří podíl v sortimentu více než 80 procent. Společnost zaměstnává přes 5000 lidí a provozuje 229 prodejen.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat