11. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Žena díky Facebooku odhalila manželovu bigamii

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: Reuters

SEATTLE Neopatrnost při zveřejňování fotografií na Facebooku vedla ve Spojených státech k odhalení bigamie. Před soudem tak zřejmě skončí dvaačtyřicetiletý vězeňský dozorce Alan L. O´Neill, který se podruhé oženil, aniž se rozvedl se svou první ženou.

Ta podle agetnury AP při brouzdání na internetu narazila na facebookový profil, kde se její manžel objímá s novou partnerkou nad svatebním dortem, a promptně ho zažalovala.

ČTĚTE TAKÉ:

"Žena číslo jedna si prohlížela profil ženy číslo dvě a našla na něm fotky, kde byla s jejím manželem a svatebním dortem," shrnul celou věc státní zástupce Mark Lindquist. Potíž byla hlavně v tom, že druhá manželka netušila, že její muž není rozvedený, zatímco ta první nevěděla, že se její partner hodlá podruhé oženit.

O´Neill se poprvé ženil v roce 2001, o osm let později se s manželkou rozešel a odstěhoval se. Posléze si změnil jméno, našel si novou partnerku a uzavřel další manželství, aniž se namáhal úředně ukončit to předchozí.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Muž se hájí tím, že jen neměl dostatek času na to, aby zařídil všechny náležitosti, to mu však před soudem příliš nepomůže. Pokud ho soudce uzná vinným, může skončit až na rok ve vězení. Ani jedna z manželek však zatím neuvažuje o tom, že by podala žádost o rozvod, konstatuje AP.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!