7. listopadu 2014 6:08 Lidovky.cz > Byznys > Média

Celní správa varuje před podvodnými e-maily. Vyzývají k zaplacení faktury

Celní správa varuje před podvodnými e-maily. Vyzývají k zaplacení faktury | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celní správa varuje před podvodnými e-maily. Vyzývají k zaplacení faktury | foto: Celní správa

PRAHA Celníci varovali před zneužitím jména Celní správy ČR při nakupování zboží v zahraničí. Podvodníci zaslali e-mail, který vyzýval k zaplacení pochybné faktury související s nákupem v zahraničí.

Celní správa o tom informovala v tiskové zprávě.

„Na počátku letošního listopadu byl zákazníkovi zaslán e-mail, který obsahoval fakturu a údajný společný dopis finančního úřadu a Generálního ředitelství cel. Dopis je naprostý padělek ať již z hlediska formy a obsahu informací, tak použitými podpisy, razítky i logem celní správy,“ uvedla celní správa.

Účelem falešného dopisu bylo přimět zákazníka k zaplacení pochybné faktury. „Pokud orgány celní správy či finanční správy k jakýmkoliv platbám vyzývají, je korespondence vedena v písemné podobě na doručenku, případně elektronicky cestou datové schránky,“ upozornili celníci s tím, že se pravděpodobně podobné pokusy o podvod budou opakovat.

Účelem falešného dopisu bylo přimět zákazníka k zaplacení pochybné faktury.
„Na počátku letošního listopadu byl zákazníkovi zaslán e-mail, který obsahoval...
Celníci varovali před zneužitím jména Celní správy ČR při nakupování zboží v...
Celní správa varuje před podvodnými e-maily. Vyzývají k zaplacení faktury

V polovině září upozornilo Generální finanční ředitelství na podvodné internetové stránky Finanční správy ČR, které slouží k vylákání osobních údajů, včetně údajů k platebním kartám. Odkaz na falešný web se šířil e-mailem, který obsahoval oznámení o nároku na vrácení daně v anglickém jazyce.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!