Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Český rozhlas bude propouštět, kvůli nové stanici

Český rozhlas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český rozhlas. | foto: Lidové noviny

PRAHA Český rozhlas v souvislosti s plánovanou stanicí mluveného slova počítá s propuštěním až desetiny zaměstnanců, kteří se podílí na tvorbě programu v rámci celého ČRo. Stanice mluveného slova vznikne do konce roku na základě sloučení stanic ČRo 6, ČRo Leonardo a Rádio Česko.

Se vznikem nové stanice souvisí personální změny. Řekl to náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj René Zavoral. "Je jasné, že bude množina lidí, se kterými se ČRo bude muset rozloučit. Ta množina se v celém součtu odhaduje mezi osmi až deseti procenty," dodal.

K TÉMATU:


Počet lidí, kteří pro ČRo v rámci slučovaných tří stanic přestanou pracovat, podle něj nelze vyčíslit, protože tito zaměstnanci zároveň tvoří program i pro další stanice ČRo. Podle mluvčího ČRo Jakuba Čížka personální změny souvisí také s celkovou restrukturalizací v rámci veřejnoprávního rozhlasu.

Rozhlas bude mít možná čtvrtou síť

Do konce roku sloučí stanice mluveného slova programy ČRo 6 a ČRo Leonardo, od nového roku pak zčásti převezme také program Rádia Česko. To dosud vysílá digitálně a v pásmu VKV prostřednictvím stanice BBC provozované BBC Radiocom, kde má k dispozici šest hodin denně. V červenci RRTV nevyhověla žádosti BBC Radiocom o rozšíření vysílání Rádia Česko na 12 hodin denně. V důsledku toho bude stanice mluveného slova vysílat zřejmě jen v pásmu středních vln.

"Počítali jsme s tím, že stanice mluveného slova bude vysílat v pásmu VKV v rámci vysílání BBC, což se nepodařilo," řekl na dnešním setkání s novináři Zavoral. Podle generálního ředitele Petra Duhana není vysílání v pásmu středních vln ideálním řešením, a proto ČRo požádá o možnost spuštění čtvrté sítě v pásmu VKV, kde by pak mohla vysílat nová stanice mluveného slova. V této souvislosti ČRo zatím se zástupci sněmovního volebního výboru jedná o novele zákona o Českém rozhlase.

Detaily ke stanici mluveného slova představí ČRo na podzim včetně názvu, programu i vedení. Zatím není potvrzeno, kdo se na nové stanici stane šéfredaktorem. Jisté je zatím jen to, že ČRo o této pozici jedná s lidmi, kteří nepůsobí ve veřejnoprávní sféře. "Je to proto, že mohou nabídnout jiný pohled na rozhlas a na moderní žurnalistiku 21. století, se kterou máme na některých stanicích trochu problémy," uvedl Duhan.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...