11. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Čistotu záchodků v Singapuru hlídá aplikace pro mobilní telefony

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SINGAPUR Pro ty, kdo si v Singapuru potřebují odskočit, je nyní snazší najít čistou veřejnou toaletu - i dát vědět ostatním, jak si na tom hygienicky stojí. Umožňuje to nová aplikace pro mobilní telefony a tablety, napsala agentura Reuters.

Singapurský svaz veřejných záchodků už má na svých internetových stránkách službu nazvanou LOO Connect, která lidem umožňuje komentovat záchodky a udělovat jim tři, čtyři nebo pět hvězdiček.

Nejhorší toalety jsou v kavárnách i v metru

Nyní je tato aplikace dostupná i pro uživatele chytrých telefonů a tabletů, což umožňuje okamžité odeslání bezprostředního dojmu.

Podle průzkumu, který Singapurský svaz veřejných záchodků provedl v loňském roce, zjistila, že nejhorší toalety v Singapuru jsou v kavárnách, na tržištích, autobusových nádražích, u jídelních stánků a v metru. Nejčistší jsou naopak ve vládních úřadech, nemocnicích a restauracích. A ze 79 procent padají zjištěné prohřešky proti čistotě na vrub "nezodpovědných uživatelů", dodal průzkum.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz